Browse
Recent Submissions
Now showing 1 - 5 of 28
- ItemСоціолінгвістика: праця, натхнення, покликання (до ювілею Лариси Масенко)(2017) Селігей, ПилипВисвітлюється науковий доробок Л. Т. Масенко - визначного українського мовознавця, доктора філологічних наук, професора. Проаналізовано основні засади її соціолінгвістичної концепції, схарактеризовано вплив її ідей на мовну політику в сучасній Україні.
- ItemМоно- і полілінгвоперсона в дискурсивних практиках: мовленнєво-поведінкові вияви(2017) Загнітко, Анатолій; Загнітко, НадіяРозглянуто закономірності реалізації моно- і полілінгвоперсони в дискурсивних практиках, зокрема у фольклорній та художньо-белетристичній, схарактеризовано основні мовленнєво-поведінкові зразки з урахуванням мети, ситуації й потреб моно- і полілінгвоперсони, простежено закономірності актуалізації комунікативних намірів монолінгвоперсонеми, встановлено окремі значущі компоненти аксіогенних ситуацій, що постають мовленнєво- поведінковими маркерами.
- ItemЛінгвальне віддзеркалення оцінного ставлення до опонента в контексті перейменувальної кампанії(2017) Кирилюк, ОльгаУ статті йдеться про особливості мовного віддзеркалення взаємного ставлення учасників дискусії в умовах обговорення суспільно-політичної ситуації. У ході аналізу окреслено основні психологічні прийоми маніпуляцій суспільною думкою за допомогою мовних одиниць. Встановлено екстра- та інтралінгвальні чинники, що впливають на вибір того чи того номінатива.
- ItemКомунікативна тактика позиціонування в українськомовному маркетинговому дискурсі(2017) Кліщевська, МайяУ статті здійснено аналіз понять комунікативної тактики, схарактеризовано білінгвальність комунікативної тактики у текстах українськомовного маркетингового дискурсу на матеріалі українських веб-ресурсів.
- ItemВибір мови комунікації в ситуації українсько-російського білінгвізму(2017) Левчук, ПавлоУ статті подано соціолінгвістичні дослідження багатомовності в Україні, зокрема українсько-російського білінгвізму. Виявлено зміни у використанні української та російської мов, які відрізняються від задекларованої респондентами першої мови.