072 Фінанси, банківська справа та страхування
Permanent URI for this collection
Освітня програма: "Фінанси, банківська справа та страхування"
Browse
Browsing 072 Фінанси, банківська справа та страхування by Issue Date
Now showing 1 - 20 of 172
Results Per Page
Sort Options
- ItemПроблеми та перспективи розвитку ринку страхування життя в Україні(2020) Селіхова, Марія; Слав’юк, НаталіяНайголовніше та найдорожче для будь-якої людини – це її життя, а також здоров’я та життя близьких та рідних. Протягом свого розвитку та пізнання навколишнього світу людина навчилася управляти майже усім, але є деякі непередбачувані ситуації, в яких вона безсила і не може нічого змінити. В дипломній роботі детально розглянути послуги зі страхування життя, а також сучасний стан страхового ринку України, який, на жаль є недостатньо розвинутим. Враховуючи тенденції до економічного спаду та кризи, Україна залишається країною з малорозвиненим ринком страхування. За розміром валових страхових премій Україна набагато відстає від розвинених країн світу. Вона знаходиться приблизно на однаковому рівні з Перу, Угорщиною та Мальтою. Навіть Південна Африка, Аргентина та Індія мають більший обсяг страхових премій, а відповідно, і їх зібрану частку.
- ItemВплив процентної ставки на формування обмінного курсу в Україні(2020) Пискун, Ярослав; Фарина, ОлександрКваліфікаційна робота присвячена дослідженню особливості нелінійності впливу процентної ставки на обмінний курс. Об’єктом дослідження є вплив зміни процентної ставки до змін обмінного курсу. Предметом дослідження є економічні впливи та процеси на процентну та економіку у цілому, а також теорія паритету процентних ставок та пазл Фами. Метою дослідження є виявлення нелінійності впливу на обмінний курс через процентну ставку в Україні. Існує чимало досліджень, що, хоча і суперечать одне одному, але тим не менш має своє обґрунтування та позицію. У результаті дослідження буде спроба відповісти на питання, чи спостерігається нелінійність впливу в Україні, якщо ні, то який це вплив. Таким чином ми дізнаємось, чи є даний вплив закономірним до інших теоретичних тверджень, чи навпаки, цей вплив залежить від ряду інших факторів. До того ж однією з проблем є недостатня кількість даних для побудування регресії. Питанню впливу процентної ставки на обмінний курс присвячено чимало літератури та досліджень. Вивченням цієї проблематики займались такі зарубіжні автори, як: Юджин Фама, В. Еіченбаум, Дж. Фраібергер, А.К. Роуз, Л. Боул, Д. Мауріц Леві, М. Фрідман, І. Фішер. У першому розділі були досліджені теоретичні аспекти впливу на обмінний курс, а також особливості нелінійності цього впливу. Другий розділ мав на меті дослідити досвід країн у застосуванні механізму впливу процентної ставки на обмінний курс, чи використовують цю особливість центральні банки розглянутих країн, на основі чого ми могли б зробити висновки щодо дієвості розглянутого методу у різних кризових ситуаціях. У третьому розділі було побудовано модель, завдання якої –дослідити, наскільки вплив процентної ставки на курс валюти є значимим, а також чи спостерігається нелінійність даного впливу в умовах української економіки. Отримані результати є свідченням того, що вплив є нелінійним, через що він є незначимим.
- ItemМіжнародний кредит та його роль в економіці України(2020) Лаврик, Данило; Слав’юк, НаталіяЗовнішні запозичення є звичайним явищем існування будь-якої економіки. В умовах фінансової нестабільності країни часто вдаються до нарощення обсягів державної заборгованості. Кредити міжнародних організацій є одним із елементів держаних запозичень, який часто використовується країнами, які мають складнощі з регулюванням бюджетного дефіциту та платіжного балансу. У теоретичній частині дипломної роботи було проаналізовано сутність, цілі і види кредитів, а також історію виникнення і розвиток кредитування. Також приділено увагу негативному і позитивному впливу зовнішнього боргу на економіки країн і розвиток міжнародних економічних відносин. Було досліджено різноманітні види міжнародних кредитів, які поділяються за строковістю, валютою позики, вартістю, умовами надання, способом погашення. Окрему увагу було приділено діяльності, завданням і методам роботи міжнародних фінансово-кредитних установ. В другому розділі розглянуто стан міжнародного кредитування в Україні. Загалом, проаналізувавши структуру і динаміку державного боргу України можна дійти висновку, що ситуація зазнає деякого покращення, але темпи цих змін є надто низькими. В другому підрозділі було проаналізовано вплив міжнародних кредитів на розвиток економіки .Водночас у вчених, економістів і політиків виникає багато дискусій щодо вимог, які висуваються організаціями, з якими співпрацює Україна. Згідно з проаналізованими звітами виконання програм зі Світовим банком і аналізом Рахункової палати України існують проблеми у використанні запозичених Україною коштів. В останньому підрозділі проаналізовані проблеми і запропоновані методи для покращення управління міжнародними кредитами України. Розглянуто роботу уряду по управлінню лержавним боргом впродовж з моменту оголошення незалежності. В останньому підрозділі змодельовано залежність зовнішнього боргу від макроекономічних чинників, а саме ВВП, облікової ставки, золотовалютних резервів, обмінного курсу.
- ItemМетоди запобігання ухиленню від сплати податків(2020) Степаненко, Євгеній; Івахненков, СергійКваліфікаційна робота присвячена аналізу методів протидії ухиленню від сплати податків суб'єктами господарюваннявУкраїні. Об'єктом дослідження є формування ухилення від сплати податків суб'єктами господарськоїдіяльності в Україні. Предметом даної роботи є аналіз методів запобігання ухиленню від сплати податків. Метою роботи є аналіз причинно-наслідкових зв'язків ухилення від сплати податків в Україні, оцінити можливі методи запобігання та боротьби з податковою злочинністю, необхідні законодавчі зміни та надати рекомендації щодо можливих напрямів розвитку даного аспекту податкової системи. У першому розділі кваліфікаційної роботи описано теоретичні аспекти ухилення від сплати податків в Україні та закордоном, фактори що сприяють поширенню явища в економіці, його можливий соціально-економічний вплив, законодавчіініціативи по боротьбі з податковою злочинністю. У другому розділі представлений загальний аналіз існуючих схем ухилення від сплати податків в Україні. Було визначено можливі шляхи подолання податкової злочинності з використанням описаних схем ухилення від податків. Також було проаналізовано діяльність органів податкового контролю по боротьбі з ухиленнями та надано рекомендації щодо можливих способів підвищення ефективності роботи даних служб. В третьому розділі проведено аналіз економічних факторів, що впливають на ухилення від сплати податків, шляхом аналізу зміни рівня податкових надходжень до ВВП. Для цього було використано економетричний апарат у вигляді моделі панельних даних. Надано рекомендації щодо можливих напрямів діяльності держави для підвищення ефективності податкової системи. В ході аналізу було встановлено істотний вплив рівня складності податкової системи на ухилення від сплати податків. Одержані результати свідчать про необхідність імплементації ГГ систем у податкову систему України.
- ItemСтатистичний аналіз стану та розвитку рекреаційного комплексу України(2020) Биковська, Марія; Сєміколенова, СвітланаПослуги рекреаційного комплексу в умовах сучасного розвитку країн є невід’ємною частиною як економіки в цілому, так і життя кожного із громадян. Розвиток рекреаційної діяльності призводить до постійного пошуку оптимальних співвідношень між виникаючими потребами населення у відпочинку і раціональним використанням унікальних природних ресурсів. Доходи від діяльності у сферах рекреації є джерелом податковим надходжень до бюджету країни. Зазначені галузі не лише надають населення можливість відпочинку, але також беруть участь у створенні робочих місць та зростанню зайнятості. Метою даного дослідження є аналіз стану та основних тенденцій розвитку рекреаційного комплексу на основі емпіричної бази та за допомогою використання статистичних показників.Одним із важливих аспектів діяльності суб’єктів господарювання у сферах рекреації та туризмує визначення основних факторів впливу на формування попиту та пропозиції на рекреаційно-туристичні послуги. Такі фактори включають в себе: рівень життя населення, демографічна ситуація в регіоні або країні, наявність та структура трудових ресурсів, економічні та соціальні фактори, кількісне співвідношення між природніми та антропогенними ресурсами та їх територіальне розміщення.
- ItemУкраїнська агро-промислова індустрія: виклики і перспективи розвитку(2020) Ахрамович, Костянтин; Неживенко, ОксанаКваліфікаційна робота присвячена огляду агропромислового комплексу в Україні, його проблемам та перспективам. Метою дипломної роботи є оцінити агропромисловий комплекс України, визначити проблеми та перспективи. Об’єктом дослідження дипломної роботи є ринок агропромислового комплексу в Україні. Предметом дослідження є характеристика розвитку ринку сільськогосподарської продукції в Україні.
- ItemОсобливості валютно-курсового регулювання в Україні(2020) Жиравецький, Тарас; Слав’юк, НаталіяВ дипломній роботі було розглянуто сутність валютного курсу, його основні види та механізми формування. Валютним курсом називається ціна однієї валюти, виражена у валюті іншої країни. Визначено сутнісне значення валютно-курсового регулювання, яке полягає в сукупності цілеспрямованих дій уповноважених державних органів, з метою забезпечення стабільності національної валюти, визначаючи тим самим норми формування, розміщення, використання валютних цінностей та проведення інших валютних операцій. Висвітлено роль центрального банку країни в системі валютно-курсового регулювання. Центральний банк - основний орган, що здійснює валютно-курсову політику та валютне регулювання, виконує основні такі три функції: регулювання валютних курсів, вплив на кон’юнктуру валютного ринку та регламентацію валютних операцій. Дану діяльність він виконує із застосуванням ринкових та адміністративних інструментів. Досліджено валютно-курсову політику Національного банку України. Виявлено, що вона була недостатньо ефективною в періоди соціально-економічних потрясінь. Проаналізовано основні зміни у законодавчо-нормативній базі у зв’язку з початком лібералізації валютного регулювання.
- ItemАналітичне оцінювання фінансової стійкості підприємства(2020) Ткаченко, Дарина; Слав’юк, НаталіяУ квалiфiкацiйнiй роботi розглянуто поняття фiнансовоi стiйкостi пiдприємства. Об'єктивна оцiнка фiнансовоi стiйкостi пiдприємства як основа його життєздатностi є важливим iнформацiйним джерелом для обґрунтування i прийняття оптимального управлiнського рiшення. Фiнансова стiйкiсть - це незалежнiсть у фiнансовому вiдношеннi, вiдповiднiсть активiв i пасивiв пiдприємства завданням фiнансово-господарської дiяльностi. Стабiльне фiнансове становище компанiї безпосередньо пов'язано з фiнансовою стiйкiстю пiдприсмства, що характеризує її забезпеченiсть фiнансовими джерелами. Показники фiнансовоi стiйкостi можуть якiсно виявити слабкi та сильнi сторони пiдприємства. Завдяки цьому, менеджер може попередити банкрутство, а банки та iншi кредитори формyють свою кредитну полiтику, rрунтуючись саме на фiнансовiй стiйкостi пiдприємства. Завдяки цьому можна зрозумiти, наскiльки стiйким с пiдприємство, i як ті чи iншi явища можуть вплинути на його стан. Мета квалiфiкацiйноi роботи полягає в оцiненi фiнансовоi стiйкостi пiдприємства, визначеннi основних шляхiв пiдвищення фiнансовоi стiйкостi i розробцi конкретних заходiв для дослiджуваного пiдприємства.
- ItemЕкономічні аспекти студентської міграції(2020) Харитоненко, Марія; Слав’юк, НаталіяВже дуже давно тема міграції хвилює людей по всьому світу, адже швидкість міграційних процесів помітно збільшилася в останні десятиліття, а разом з тим зросла і кількість мігрантів. Є велика ймовірність, що даний феномен продовжить розвиватися і далі, завдяки поширенню високих технологій і глобалізації. На сьогоднішній день багатьох вчених, дослідників, політичних діячів і суспільство в цілому хвилює питання щодо наслідків міграційних процесів для світової спільноти і окремих країн зокрема. Як і міграція в цілому, інтелектуальна міграція має пряме відношення до людського капіталу країни. Сьогодні широко поширена думка, що саме людський капітал є основним двигуном економічного зростання. Реальність показує, що важливо не просто виростити кваліфіковані перспективні кадри, а й утримати їх в країні. Саме тому важливо розуміти, чим керуються освічені люди, коли вони приймають рішення покинути батьківщину.Метою роботи є виявлення економічних чинників і ефектів трудової міграції з України, особливо освіченої молоді з високим потенціалом, і на основі цього розробити подальші заходи з регулювання даного процесу.В роботі представленодослідження міграційних настроїв молоді, тобто є перспективною, а не ретроспективної, що може бути вкрай корисно для розробки ефективної соціально-економічної політики країни.
- ItemФактори та умови формування фінансової стійкості вітчизняних підприємств(2020) Пампуха, Євгенія; Базілінська, ОленаКваліфікаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 45 найменувань та додатків. Метою кваліфікаційної роботи є поглиблене дослідження теоретичних засад впливу певних чинників на фінансову стійкість вітчизняних підприємств. Відповідно до поставленої мети визначено основні завдання дослідження, спрямовані на її досягнення, а саме: дослідити теоретичні підходи до визначення сутності фінансової стійкості підприємств, розкрити вплив окремих чинників на фінансову стійкість вітчизняних агропромислових підприємств, провести оцінку фінансової стійкості підприємства на прикладі ПрРАТ "МХП", визначити основні фактори, що впливають на фінансову стійкість ПрАТ "МХП", окреслити основні напрями зміцнення фінансової стійкості ПрАТ "МХП". Об'єктом дослідження є фінансова стійкість вітчизняних підприємств та ПРАТ "МХП" в сучасних умовах господарювання. У першому розділі кваліфікаційної роботи розглянуто основні підходи до оцінки фінансової стійкості підприємств та чинники, що впливають на неї. У другому розділі проведена характеристика фінансового стану вітчизняних агропромислових підприємств. У третьому розділі проведено регресійний аналіз, за допомогою якого визначено основні фактори, що впливають на інтегральний показник фінансової стійкості ПрАТ "МХП", а також запропоновано напрями зміцнення фінансової стійкості підприємства. У кваліфікаційній роботі представлені висновки щодо шляхів покращення деяких показників фінансової стійкості ПрАТ "МХП". Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що розроблену регресійну багатофакторну модель можна використовувати для визначення, на які зовнішні та внутрішні фактори впливу на фінансову стійкість потрібно акцентувати увагу при виборі стратегії управління.
- ItemАналіз фінансової незалежності вітчизняних підприємств в сучасних умовах господарювання(2020) Бабич, Юлія; Базілінська, ОленаВ сучасних умовах господарювання всі підприємства України функціонують у економічних умовах, які постійно змінюються. Відсутність забезпечення відповідного рівня фінансової незалежності негативно впливає на діяльність підприємств. Підґрунтям для нормального функціонування підприємств і поступового зростання їх економічного потенціалує позитивні значення показників фінансової незалежності. Саме тому, правильне управління фінансовою незалежністю є одним із основних елементів фінансового менеджменту на підприємствіта важливим фактором стабільного розвитку підприємства. Тому саме зараз, у час підвищення процесів глобалізаціїв економіці, забезпечення фінансової незалежності та управління нею є одним із пріоритетних завдань. Метою дослідження є на основі вивчення літературних джерел та фінансової звітності, проаналізувати стан фінансової незалежності підприємства "Фармацевтична фірма "Дарниця", прогнозувати подальший розвиток та розробити пропозиції щодо підвищення рівня фінансової незалежності підприємствата усунення недоліків. Об’єктом дослідженняє підприємство "Фармацевтична фірма "Дарниця". Форма власності - приватне акціонерне товариство "Фармацевтична фірма "Дарниця", код ЄДРПОУ 00481212, знаходиться за юридичною адресою: вулиця Бориспільська, 13, місто Київ, 02093. Дата створення підприємства 22.08.1994 року. Предметом дослідження є сукупність практичних та теоретичних процесів оцінювання фінансової незалежності підприємства ПРат "Фармацефтичної фірми "Дарниця". У першому розділі кваліфікаційної роботи розглянуто основні концепції та методи фінансової незалежності та чинники, що впливають на неї. У другому розділі проведено комплексний аналіз і оцінку фінансової незалежності підприємства ПРат "Фармацефтична фірма" Дарниця".У третьому розділі здійснене прогнозування фінансової незалежності підприємства та виконаний регресійний аналіз економічних чинників на підприємсво ПРат "Фармацефтична фірма"Дарниця". Кваліфікаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 30найменувань та додатків
- ItemАналіз фінансової стійкості українських підприємств сфери сільського господарства(2020) Суровець, Вікторія; Базілінська, ОленаКваліфікаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 36 найменувань та додатків.Метою дослідження є визначення факторів, що мають значний вплив на фінансову стійкість підприємств агросектору, як одного з провідних видів економічної діяльності України. Відповідно до метизавданнямиє аналіз стану сфери сільського господарства в розрізі окремих економічних показників, порівняння їх з даними держав Європи, оцінка фінансової стійкості підприємств агросектора, а також вивчення досвіду розвинутих країн щодо ефективного ведення підприємництва у сфері агробізнесу.Об’єктом дослідження є зовнішні та внутрішні фактори, які впливають на тип фінансової стійкості українських підприємств сфери сільського господарства, а предметом дослідження –фінансова стійкість українських підприємств сфери сільського господарства.Упершому розділі кваліфікаційноїроботи розглянуто основні концепції, показники фінансової стійкості та чинники, що впливають на неї. У другому розділі визначено особливості підприємництва в агросекторі в Україні та зроблено порівняння з країнами, де ця сфера достатньо розвинена. У третьому розділі запропоновано напрями покращення фінансової стійкості українських підприємств за допомогою розробленої системно-динамічної моделі.
- ItemУправління пасивами та ризиками ліквідності(2020) Назаренко, Вікторія; Базілінська, ОленаКваліфікаційна робота включає вступ, три розділи, висновки, списоквикористаних джерел із 67 найменувань та додатки.Метою роботи є оцінити роль пасивів та ліквідності для ефективної діяльності підприємств України, особливо в металургійній сфері. Відповідно задачі дослідження є наступними: дати визначення поняттю пасивів та ліквідності, теоретично обґрунтувати значимість пасивів та показників ліквідності для існування суб’єктів господарської діяльності, визначити політику та методи управління пасивами та ризиком ліквідності, здійснити аналіз фінансової звітності ПАТ "Арселормiттал Кривий Рiг", проаналізувати структуру пасивів, коефіцієнти ефективності управління пасивами та показники ліквідності відповідного підприємства, визначити взаємозв’язок між структурою пасивів та коефіцієнтом поточної ліквідності та оцінити вплив показників ліквідності на рентабельність власного капіталу металургійних підприємств України. Об’єктом дослідження є управління пасивами та ризиками ліквідності, водночас предмет дослідження –значимість пасивів, ліквідності та їхніх показників для фінансової політики суб’єктів господарської діяльності в Україні, особливо в металургійній сфері.
- ItemДоходи населення: оцінка та чинники впливу(2020) Клімченко, Владислав; Глущенко, СвітланаКваліфікаційна робота присвячена аналізу доходів домогосподарств, нерівності в розподілі доходів серед населення США, Великобританії та України. Об'єктом дослідження є доход населення та нерівність в доходах населення. Предметом даної роботи є динаміка та ефекти впливу демографічнихі економічних чинників на нерівномірність розподілу доходів досліджуваних країн. Метою роботи є узагальнення взаємозв'язків між показниками економічного стану в країні та нерівномірністю розподілу доходів серед населення досліджуванихкраїн, а також оцінка ефектів впливу обраних факторів на нерівність в доходах. У першому розділі кваліфікаційної роботи описано теоретичну базу доходів домогосподарств із зазначенням їх видів та основних джерел, фактори впливу на нерівність доходів населення та її наслідки. Представлені методи оцінки нерівності та визначення бідності. У другому розділі представлений загальний аналіз доходів населення, їх структури та динаміки, специфічних особливостей досліджуваних країн: Сполучених Штатів Америки, Великобританії та України. Проаналізована здатність домогосподарств до формування заощаджень, а також проведена оцінка нерівності доходів домогосподарств. В третьому розділі проведено аналіз основних драйверів нерівності в доходах домогосподарств з використанням методів економетричного моделювання для побудови моделей та, відповідно, представлені рекомендації для уряду досліджуваних держав стосовно шляхів зниження нерівності доходів населення. Одержані результати є свідченням того, що найбільший вплив на нерівність доходів населення мають витрати на кінцеве споживання домогосподарств, коефіцієнт вікової залежності, рівень урбанізації та ВВП на душу населення.
- ItemЗовнішнє державне боргове фінансування в системі економічного розвитку країни(2020) Максимів, Софія; Глущенко, СвітланаЗовнішній державний борг відіграє значну роль у фінансово-економічному житті країни. Неконтрольоване накопичення боргу та неефективне управління ним може порушити макроекономічну стабільність та призвести до економічної кризи. Якщо ж він за своїми розмірами та структурою не порушує визначені центральним банком та міжнародними організаціями параметри, то він не несе загрозу, а може навпаки допомогти у стабілізації економіки. Метою кваліфікаційної роботи є оцінка ефектів впливу показників економічного розвитку на обсяги зовнішнього державного боргу в практиці різних країн. У першому розділі описано теоретичну основу державного боргу та місце зовнішнього боргу у ньому. Наведено термінологію, фактори, які впливають на виникнення заборгованості, класифікації та функції. У другому розділі обрано три країни для наочного дослідження впливу величини та структури зовнішнього боргу - Україну, Польщу та Туреччину. У третьому розділі побудовано дві економетричні моделі України та Польщі в пакеті Eviews, для яких було використано одні з найбільш важливих макропоказників, аби прослідкувати, чи схоже вони впливають на зовнішній державний борг в схожих за багатьма показниками країнах. Висновком кваліфікаційної роботи можна вважати таку тезу: борг та його управління відрізняється в кожній країні, навіть у тих, які, здавалося б, мають схожі показники, особливості економіки чи політичні устрої. Тому, у кожному окремому випадку розгляду зовнішнього боргу та пошуках "правильної" політики управління ним треба аналізувати якнайбільше показників саме цієї країни з урахуванням її особливостей. Кваліфікаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел із 54 найменувань
- ItemОподаткування страхової діяльності в Україні(2020) Шандрук, Олександра; Бридун, ЄвгенійАктуальність дослідження оподаткування страхової діяльності в Україні спричинена суттєвими відмінностями з системою оподаткування, прийнятною для типового господарського товариства. Передумовою цього є особливий статус страхової компанії та важливість її діяльності на ринку страхових послуг. Зростання національного багатства та поява нових технологічних, фінансово-економічних та соціальних ризиків, що загрожують його збереженню і примноженню, вимагають формування широкої та ефективно функціонуючої системи страхових фондів, які призначені для оперативного відшкодування матеріальних втрат та збитків господарюючих суб'єктів. Але значення страхової діяльності цим не вичерпується, адже акумульовані страховиками значні фінансові ресурси у вигляді страхових резервів є потужним інвестиційним джерелом. Саме ці характеристики страхування обумовлює подальше дослідження запропонованої проблематики. Порівняно з іншими вітчизняними видами господарювання оподаткування страхової діяльності має свої визначні риси, а ключовими її елементами є об'єкт оподаткування, коло платників податку, ставки оподаткування. Причиною застосування особливого порядку оподаткування страхової діяльності, беззаперечно, є ряд технічних перешкод, що виникають при обрахування валових доходів і валових витрат страхової компанії, оскільки її доходи та видатки суттєво віддалені в часі та припадають нарізні звітні періоди. Тому для динамічної еволюції українського страхового ринку необхідно створити таку систему оподаткування страхової діяльності, як б надавала стимули для її розвитку, а також не обтяжувала надмірним і в той же час необгрунтованим податковим тягарем. Метою кваліфікаційної роботи є дослідження оподаткування вітчизняної страхової діяльності: порядок здійснення, особливості та шляхи регулювання. Об'єктом дослідження є система оподаткування страхового ринку в Україні.
- ItemРозвиток страхування кіберризиківв Україні(2020) Сивоконь, Єлизавета; Бридун, ЄвгенійКваліфікаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, трьох підрозділів в кожному розділі, висновків та списку використаних джерел із 24 найменувань. Метою дослідження є вивчення особливостей функціонування та класифікації кібер ризиків та виявлення проблем здійснення їх страхування в Україні на прикладі іноземного досвіду. Ринок кібер страхування в Україні існує в теорії і перебуває на першому етапі розвитку. Для ефективного функціонування він потребує законодавчої бази, яка була б підставою для видачі ліцензій страховим компаніям на проведення страхування від існуючих кібер ризиків та інших загроз. Згідно заданої мети завданнями є: дослідження страхового портфелю майнового ринку та принципи страхування, опис існуючих видів страхування в Україні, аналіз іноземного досвіду, розробка кластерного аналізу та алгоритмів оцінки ризиків. Об’єктом дослідження виступає ринок майнового страхування в Україні, іноземний ринок кібер-страхування і проблема відсутностівидукібер-страхування, як окремого виду страхування серед страховиків. Предмет дослідження – досвід іноземних страхових компаній при страхуванні інформаційної безпеки фірми та методи впровадження цього виду страхування на український ринок шляхом потужної законодавчої бази, алгоритмами перевірки фірми на готовність до кібер-атак та розробки превентивних заходів.
- ItemВплив світової фінансової кризи нового тисячоліття на соціально-економічний розвиток України(2020) Лугін, Сергій; Горбачук, ВасильДипломна робота викладенана 55 сторінках, без урахування Додатків. Об'єктом дослідження виступає дослідження впливу фінансовоїкризи 2007-2009 років на розвиток України. Метою дослідження є доведення прямого та опосередкованого впливу економічної кризи 2007-2009 років на соціально-економічний розвиток України, а також, доведення залежності української економіки від міжнародного впливу. ' У першому розділі роботи описано хронологію подій, що мали місце до кризи, загальні риси розвитку української економіки у період з 2002 по 2008 рік. Також, у розділі приділено увагу перебігу самої кризи, основним факторам, що вказували на початок кризи тадії влади з Урядом задля подолання наслідків, спричинених кризою 2008 року. Першу частину другого розділу присвячено дослідженню причин виникнення кризи у Сполучених Штатах та масштабу втрат, якого зазнала економіка найбагатшоїу світі держави. У другій частині увагу приділено соціально-економічному розвитку України, показано вплив кризи на розвиток політичного життя та виникнення Революції Гідності. Особливу увагу приділено розвитку України після 2014 року та подіям, які відбуваються зараз. Третій розділ даної роботи присвячений побудові економетричної моделі. За залежну змінну був узятий щоквартальний ВВП,а іншими змінними стали імпорт та державний борг. Дослідження показало, що експорт та державний борг прямо та досить суттєво впливають на ВВП України, а результати свідчать про те, що Україна є залежною від міжнародної ситуації, адже будь-яке падіння цін сильно впливає на рівень експорту, а кризові явища у світі, що ведуть до певних складнощів у міжнародній торгівлі вводять українську економіку у стан рецесії та спаду. Також,у третьому розділі роботи представлено шляхи вирішення питань залежності від економічної ситуації у світі, що, на думку автора, є актуальними у наш час. За результатами роботи зроблено висновки, де представлено короткі результати дослідження та описано загальний вплив фінансової кризи 2008 року на соціально-економічний розвиток України.
- ItemЧинники та методи впливу на розвиток небанківського фінансового сектору в країні(2020) Піддубний, Ігор; Глущенко, СвітланаКваліфікаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 24 найменувань та додатків. Метою кваліфікаційної роботи є визначення якісного та кількісного впливу різних факторів на розвиток небанківських фінансових інституцій, а також методів впливу на нього з боку публічних інституцій. Згідно з поставленою метою визначено основні завдання дослідження, спрямовані на її досягнення, а саме: дослідити теоретичні засади функціонування фінансового небанківського сектору, його значення, функції та структуру, визначити та класифікувати фактори і способи впливу на розвиток діяльності небанківського фінансового посередництва, охарактеризувати систему небанківських фінансових інституцій та чинників її розвитку в країнах, що мають високий рівень розвитку економіки, із використанням якісного та кількісного аналізів, дослідити український ринок небанківських фінансових послуг, факторів впливу на нього, використовуючи методи якісного та кількісного аналізів, а також порівняти результати оцінок з країнами, що мають високий рівень розвитку фінансового сектору.
- ItemВплив податкової політики на розвиток підприємницької діяльності(2020) Легка, Карина; Буй, ТетянаКваліфікаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел із 52 найменувань. Метою роботи є дослідження особливостей та інструментів податкової політики в Україні, чинників впливу на діяльність підприємницького сектору економіки та надання рекомендації щодо її вдосконалення. Відповідно до мети завданнями є визначення основних підходів до визначення поняття "податкова політика", її функцій та принципів, дослідження особливостейеволюції податкової політики України та особливості оподаткування підприємницького сектору, ефективність податкової політики України, проведення порівняльного аналізуподаткової політики України з іншими країнами, визначення податковихчинників, які впливають на розвиток підприємницького сектору країни та розробка рекомендацій для вдосконалення податкової політики України. Об’єктом дослідження є податкова політика України та інших країн світу, а предметом дослідження – вплив податкової політики на розвиток підприємницької діяльності. У першому розділі кваліфікаційної роботи розглянуто поняття податкової політики, її основні типи, моделі та підходи до визначення, фактори впливу податкової політики на розвиток підприємницької діяльності, особливості податкової політики України. У другому розділі досліджено ефективність податкової політики України, розроблено економіко-математичні моделі впливу податкової політики на діяльність та розвиток підприємницького сектору. У третьому розділі здійснено порівняльний аналіз існуючої податкової політики України з іноземним досвідом стимулювання підприємницької діяльності за допомогою податкових важелів та розроблено рекомендації щодо її вдосконалення. У кваліфікаційній роботі представлені висновки щодо оптимізації впливу податкової політики України на розвиток підприємницької діяльності. Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що розроблені економіко-математичні моделі можна використовувати для оцінки ефектів впливу змін податкової політики на розвиток підприємницької діяльності.