Том 4

Permanent URI for this collection

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 5 of 19
 • Item
  Технологічна характеристика ф’ючерсів на віртуальних активах
  (2021-12-10) Невмержицький, Євген; Єщенко, Микола
  Розглянуто технологічну характеристику ф’ючерсів (ф’ючерсних контрактів) на віртуальних активах. Для практичного прикладу використано ф’ючерси на криптоактивах Ether.
 • Item
  Реалізація засобу розроблення графічного інтерфейсу для програм на мові Пролог
  (2021-12-10) Іванюк, Назар; Кучер, Антон; Ющенко, Юрій
  Роботу присвячено актуальним проблемам поширення використання логічного програмування при розробленні промислових і комерційних багатоплатформних програмних застосунків, а саме запропонованому засобу зручного розроблення сучасного графічного інтерфейсу до логічних програм. Описано запропоновану концепцію потокового інтерфейсу до Прологу та розроблену бібліотеку Panzer Prolog. Визначено переваги цієї концепції порівняно з наявними засобами приєднання графічного інтерфейсу до програм на мові Пролог. Зазначено шляхи подальшого вдосконалення можливостей реалізованої бібліотеки.
 • Item
  Визначення правил та базового набору функціональних елементів для ефективного моделювання комунікаційних мереж
  (2021-12-10) Черкасов, Дмитро
  Комунікаційні мережі є складними інформаційними системами, на функціонування яких впливає значна кількість факторів. Прогнозування поведінки мережі, зокрема визначення можливих шляхів передання даних, є критично важливим завданням з огляду на оцінку дотримання вимог до мережі, безпеки, рішень щодо подальшого розвитку мережевої інфраструктури. Моделювання дає можливість дослідження процесів перед створенням мережі, або вивчення процесів у наявній мережі – її верифікації, без впливу на її продуктивність та працездатність. Також аналіз моделі дає змогу оцінити вплив можливих інфраструктурних змін до того, як вони будуть здійснені практично. Важливою умовою ефективної побудови моделі є застосування формального відображення реальної мережі на її опис, в якому зберігається вся інформація, що визначає процеси передання даних, та водночас немає аспектів із несуттєвим значенням. Визначення правил моделювання, базового набору функціональних елементів дає змогу автоматизувати процес побудови моделі, а також застосувати обраний підхід до моделювання мереж різного рівня складності.
 • Item
  Використання доповненої реальності для створення додатка на базі iOS за допомогою Watson Studio
  (2021-12-10) Гороховський, Семен; Пирогова, Єлизавета
  Завдяки стрімкому розвитку додатків для мобільних платформ, розробники з усього світу вже розуміють необхідність вражати новими технологіями та створенням таких додатків, за допомогою яких споживач порине у світ віртуальної або доповненої реальності. Однак не можна сказати, що їх використання вже досягло свого піку, оскільки ці технології перебувають на стадії активного вивчення та розвитку. Щороку попит на розробників мобільних додатків зростає, і тому виникає все більше запитань щодо того, як і з якого боку краще підходити до занурення у доповнену реальність та машинне навчання. Аналіз ринку показує, що заявок для майбутніх вступників до закладів вищої освіти не існує. Це означає, що кожен може принести камеру до університетського корпусу та дізнатись важливу інформацію. Додаток UniApp, заснований на технологіях Swift та Watson Studio, було розроблено для спрощення отримання інформації майбутніми абітурієнтами про заклади вищої освіти.
 • Item
  Графічний інтерфейс для рекомендаційної системи
  (2021-12-10) Димченко, Олексій; Смиш, Олег; Жежерун, Олександр
  У статті описано створення модуля графічного інтерфейсу для рекомендаційної системи, яка допомагає розв’язувати задачі з планіметрії на побудову. Умову задачі записано українською мовою. Окреслено об’єднання цього модуля зі створеним модулем опрацювання тексту задач. Детально описано процес отримання планіметричної задачі, здійснення її обробки, розв’язування та побудову кінцевого малюнка.