Київська академія. Випуск 009
Permanent URI for this collection
Browse
Recent Submissions
- ItemПедагогічні ідеали стародавнього світу очима професорів Київської духовної академії XIX - початку XX ст.(2011) Кузьміна, СвітланаУ статті здійснено спробу виявити методологічний підхід, який застосовували професори КДА Сильвестр Гогоцький, Памфіл Юркевич, Маркелін Олесницький, Микола Маккавейський, досліджуючи педагогічні ідеали культур давнього світу. З ’ясовано, що чинник формування педагогічних ідеалів вони вбачали у ментальній «життєвій настанові», увиразненій у певному типі релігійності, а норми виховання у давніх культурах оцінювали з точки зору християнства.
- ItemАпологетичний дискурс у київській біблеїстиці початку XX ст. (Дмитро Богдашевський та Олександр Глаголєв)(2011) Головащенко, СергійПосилення апологетичних мотивів у прочитанні та тлумаченні Біблії, оприявлене у творах провідних київських біблеїстів початку XXст., проаналізовано як важлива риса еволюції київської православної богословської культури.
- ItemРоль иезуитов в распространении католического образования в Московии (конец XVI - начало XVIII ст.)(2011) Яковенко, СергейВ статье рассматривается вопрос о формировании католической системы образования, на которую оказал серьезное воздействие педагогический опыт возникшего в середине XVI в. Общества Иисуса (иезуитов). Стремление распространить свое влияние и на православную Московию осуществилось лишь в конце XVII в. и было недолгим — оно было связано с расстановкой политических сил и прозападными симпатиями правящих кругов русского государства.
- ItemТекстологія та історіософія "Синопсису" Інокентія Ґізеля в аргументації авторської ідентичності твору(2011) Сирцова, ОленаТекстологічне зіставлення ще не виданої спадщини Ґізеля з першим виданням «Синопсису», а також використання основних ідей цієї праці як аргументаційної бази, використаної Ґізелем як посланцем Київської митрополії під час переговорів з московським царем у липні 1654 р. в Смоленську, дає, на думку автора, підстави вважати саме Інокентія Ґізеля автором «Синопсису».
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »