Кіно-Театр. 2020. №6

Permanent URI for this collection

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 5 of 20
 • Item
  Колективне вбивство
  (2020) Котенок, Вікторія
  Француз Робер Тома в дитинстві мріяв про акторську кар’єру, та прославився як драматург. І не дивно, адже ще підлітком він прочитав усі п’єси, опубліковані французькою мовою з 1900 року. За творами Тома здійснено чимало театральних постановок, екранізовано фільмів. Зокрема, однією з найпопулярніших є його дебютна п’єса "Вісім жінок", за яку він отримав літературну премію Prix du Quai des Orfuwes y номінації "Найкраща п’єса 1961 року". Вперше її поставили в театрі "Едуард VII" у Парижі (1961), а найвідомішою екранізацією є однойменна стрічка Франсуа Озона (2002) з участю відомих французьких акторок Катрін Деньов, Фанні Ардан та Еммануель Беар. В українських театрах ця комедія теж має успіх: її ставили в багатьох містах. Минулого сезону вона з’явилася і в Київському Молодому театрі під назвою "Убити чи любити". Поставила її молода режисерка Марія Лук’янова, лауреатка "Київської пекторалі" (2019).
 • Item
  Такий він, східняк
  (2020) Іванишина, Лариса
  Донбас, 2014-й рік. Енергійний оптиміст "Борода" і його побратим з позивним "Режисьор" їдуть на старенькому авто в пошуках свого взводного, аби разом з ним "вибити" необхідне забезпечення для свого підрозділу. Ідуть фактично цілий день - через блокпости, прифронтові міста й села, зустрічаються з військовими й цивільними. Впродовж фільму весь екранний простір заповнює собою виконавець ролі "Бороди" Богдан Бенюк - з повного самовіддачею він несе на собі фільм. Тож режисуру Енді Іви можна назвати акторською.
 • Item
  Кіно про (не)забутих
  (2020) Пащенко, Анастасія
  Війна на сході країни триває, а з нею продовжують з’являтися фільми, що її осмислюють. На перший план досі виходила героїка, доля ж цивільного населення відступала на задній (певним винятком є хіба що "Іловайськ 2014. Батальйон Донбас" Івана Тимченка, де лінія окупованого міста так само значуща). Тепер же представлено й фільм, де немає боїв і військових, і населення ОРДЛО залишене "Великою Україною" сам-на-сам з військово-політичною машиною "русского міра". Когось це влаштовує, хтось прилаштовується до обставин, а хтось і намагається опиратися - і нічим хорошим для них це не закінчується: система або "витискає" їх із себе, або просто знищує.
 • Item
  Вона – Донбас. Жінка з ОРДЛО в ігровому кіно
  (2020) Канівець, Анастасія
  У традиційній системі уявлень жінка нерідко асоціюється із землею. Причому в двох значеннях: із землею (ґрунтом, життєдайною "землею-матінкою"), і з землею як певного територією, краєм/країною. В умовах війни такий символізм стає особливо актуальним: коли чоловіків розглядають передусім крізь призму придатності до військової служби, жінок сприймають як тих, хто несе основний тягар турботи за дім у найширшому розумінні слова, як найактивнішу частину населення і, нарешті, просто як найчисленнішу його групу. Отже, жінка починає уособлювати населення, а за ним - і територію. Згадаймо поширені народні перекази: іноземне вторгнення, ворог, що захоплює рідний край, - і героїня, яка сміливо вступає в бій з ним, чи ж молитвою/заклинанням ховає-рятує від нього загрожену місцину. З віками ця схема зазнала неминучих трансформацій, проте загальна ідея - з ким місцева жінка, з тим земля і правда, - лишилася незмінною. Проявилася вона і в кіно про нинішню війну на Донбасі.
 • Item
  Багаті також платять
  (2020) Швець, Юлій
  Розмірковувати про останні фільми Рідлі Скотта в контексті єдиної тематичної лінії немає сенсу. Після історичного "Робін Гуда" (2010) з’явилися фантастичний "Прометей" (2012), "філософський" "Радник" (2013), екранізація біблейського сюжету "Вихід" (2014) і фантастичний "Марсіанин" (2015). Останній кримінальний трилер режисера також винятково майстерний і міцний, але це й дещо більше: історія тривіальної жадібності трансформується тут у міркування про еліти та притчу найдавніших часів: поява людей в шумеро-акадській міфології мотивується необхідністю обслуговувати богів, "аби ті відпочили".