021: Соціологічні науки

Контроль якості роботи опитувальної мережі інтерв'юерів
    (2003) Рибалко, Т.; Харченко, Н.
    Статтю присвячено проблемі організації та реалізації контролю якості роботи опитувальної мережі інтерв 'юерівуході проведення соціологічних і маркетингових досліджень. Розглядається питання місця та значення системи контролю якості роботи інтерв'юерів на польовому етапі реалізації дослідження, висвітлюються можливі стратегії розгортання контролю та методи запобігання і виявлення фальсифікацій, які допускають інтерв'юери під час проведення дослідження.
    Умови процесу соціалізації дітей із функціональними обмеженнями, вихованців резидентних установ
    (2003) Яскал, Л
    Статтю присвячено проблемам соціалізації дітей із функціональними обмеженнями, які виховуються в резидентних установах. Вона містить результати соціологічного дослідження, метою якого було формування індикаторів процесу соціалізації та виявлення його стану в спеціалізованих школах-інтернатах.
    Аналіз впливу різних вимірів соціальної структури (класової, стратифікаційної, регіональної та структурної локалізації) на електоральні схильності населення України
    (2003) Большов, Є.
    У статті викладено результати аналізу впливу різних вимірів соціальної структури (класової, стратифікаційної, регіональної та структурної локалізації) на електоральні схильності населення України, а саме на наміри голосування в дихотомії «за лівих» — «за інших кандидатів у Президенти». Аналізуються дані загальнонаціональних репрезентативних досліджень Київського міжнародного інституту соціології «Соціальні очікування» й «Думки та погляди населення України». Метою аналізу є з 'ясування того, який саме вимір соціальної структури має найбільший вплив на електоральні схильності населення України.
    Зв'язок інтелектуальної гнучкості з професійною самостійністю в Україні (1996 р.)
    (2003) Петренко, Т.
    У статті викладено результати аналізу зв 'язку між професійною самостійністю людини та її інтелектуальною гнучкістю, здійсненого на даних дослідження Київського міжнародного інституту соціології 1996 року «Особистість та соціальні структури в умовах радикальних соціальних змін». Ця робота є другим дослідженням впливу соціальної структури на особистість в Україні, проведеним із застосуванням методологічного підходу, розробленого в 1960-х роках американським соціологом Мелвіном Коном та його колегами. Метою роботи є підтвердження або спростування результатів щодо зв 'язку між професійною самостійністю та інтелектуальною гнучкістю, отриманих в Україні в 1993 році.
    Світовий досвід вимірювання межі бідності
    (2003) Бродська, С.
    Статтю присвячено порівнянню різноманітних методологічних підходів до вимірювання бідності. Розглядаються поняття абсолютної та відносної бідності. Підходи структуруються відповідно до прямих, непрямих та комбінованих методів отримання даних, наводяться приклади вимірювання бідності в ЄС, США та країнах, що розвиваються. Особливо наголошується на обмеженості вимірювання бідності лише за економічними показниками й доцільності застосування багатовимірного критерію як у розвинутих країнах, так і тих, що розвиваються.