121 Інженерія програмного забезпечення
Permanent URI for this collection
Освітня програма: "Інженерія програмного забезпечення"
Browse
Browsing 121 Інженерія програмного забезпечення by Title
Now showing 1 - 20 of 38
Results Per Page
Sort Options
- ItemDevelopment of the auditoriums’ occupation management system called “KMAuditoriums”(2020) Леськів, Олександр; Глибовець, АндрійIn the modern world, most applications are built using software as a service (SaaS), client-server approach. With server-rendering is no longer being a common nor recommended practice for most scenarios, Frontend development became separated from the Backend one. They might be built using different languages and technologies and will usually be hosted on two different servers, one for web’s static files serving and another for the application programming interface (also known as API) server. The only thing that ties those two is the HTTP protocol. With that, the whole application development becomes more flexible as frontend and backend teams can work independently of each other and even test their code using mock data (for frontend) and an API development tools like Postman (for backend) to be completely separate.
- ItemFew-shot learning in computer vision(2021) Янкін, Ігор; Глибовець, АндрійУ роботі розглянута проблематика вирішення задач з галузі машинного навчання за умови дуже обмеженої кількості зображень для тренування. Проведено аналіз усіх існуючих розповсюджених методів вирішення цієї проблеми, які допомагають досягти задовольняючих результатів без потреби використовувати велику кількість зображень у якості прикладів для тренування. Виконана реалізація обраних методів та їх порівняння відповідно до визначених у роботі критеріїв. Відповідно до отриманих результатів були зроблені висновки про переваги та недоліки реалізованих методів
- ItemReal-time веб-застосунок для спільного доступу до документів та їх редагування(2020) Тищенко, Дар’я; Гречко, АнастасіяРобота присвячена розробці веб-сервісу для спільного доступу до документів та їх редагування в режимі реального часу. У даній роботі докладно розглянуто концепції і методи створення real-time застосунку, зокрема часте опитування, довге опитування, server-sent events та WebSockets, а також описано алгоритм операційного перетворення OT. Проект базується на клієнт-серверній архітектурі. Клієнт реалізований з використанням JavaScript-бібліотеки react.js, а сервер на мові програмування C# з використанням фреймворку ASP.NET Core. Для спільного та одночасного редагування документів використано Signalr.
- ItemВеб-сайт для продажу квартири та нежитлових приміщень у новобудові(2021) Ксьондзик, Максим; Гречко, АнастасіяМетою є покращення показнику швидкодії для подібних сайтів зі збереженням функціональності та забезпеченням приємного та зрозумілого інтерфейсу зі зручною навігацією веб-сторінкою.
- ItemВикористання нейронних мереж при побудові систем машинного перекладу(2021) Чередник, Каріна; Глибовець, АндрійУ даній роботі описуються різні підходи до рішення проблеми машинного перекладу через нейронні мережі. Наводяться кілька інструментів для зручного перегляду результатів тренування моделей та відображення їх структур. Розглядаються різні архітектури мереж. Пояснюються основні моменти написання коду для розробки таких архітектур. Порівнюються результати використання різних моделей та досліджується вплив гіперпараметрів на ці результати. В той час як у якості практичного застосування моделей, що розглядаються, пропонується тільки задача машинного перекладу, основні концепти роботи мереж можуть стати у пригоді для вирішення завдань з інших галузей. Аналогічно, основні етапи попередньої обробки вхідного корпусу речень можуть бути використані й для інших задач з автоматизації лінгвістичної сфери.
- ItemВикористання типів даних ByteString і Тext(2021) Рибак, Володимир; Проценко, ВолодимирУ роботі представлено аналіз основних текстових типів даних присутніх у мові програмування Haskell: String, Text, ByteString. Розглянуті переваги та недоліки кожного з них, разом з особливостями використання та додано інформацію про взаємодію між вище зазначеними типами. Для покращення розуміння було наведено декілька прикладів використання з поясненнями. У першому розділі наведено теоретичні відомості та особливості використання кожного з типів. У другому наведені приклади використання з поясненнями, які націлені на закріплення теоретичної частини.
- ItemВикористання штучного інтелекту в іграх(2021) Бойко, Данило; Глибовець, АндрійУ процесі написання курсової роботи було розглянуто велика кількість ігор, які використовують штучний інтелект, з 1948 року по сьогодення. Також був розроблений штучний інтелект для гри в Тетріс на мові С++.
- ItemКласичні алгоритмічні системи. Розробка емулятора машини Поста(2020) Шкута, Анна; Франчук, ОлегВ теоретичній частині роботи розглядається поняття класичних алгоритмічних систем, історичне підґрунтя для їх виникнення та подальший розвиток. Також більш детально розглядаються деякі конкретні приклади основних типів алгоритмічних систем, такі як машина Тюрінга, рекурсивні функції, нормальні алгоритми Маркова та машина Поста. Для алгоритмів Маркова, машини Тюрінга та машини Поста наводяться ілюстрації, які описуються процес їх роботи та приклади розв’язання деяких задач за допомогою цих систем. В практичній частині роботи створюється емулятор машини Поста з використанням мови програмування C#, а також таких технологій як .Net Framework та WPF.
- ItemОптимізація роботи СКБД PostgreSQL(2020) Чумак, Віталій; Захоженко, ПавлоУ цій роботі описуються як загальні методи оптимізації роботи баз даних, так і специфічні види оптимізації роботи PostgreSQL. Робота присвячена дослідженню способів пришвидшити роботу даної СКБД на великих об’ємах даних. Це досягається методами загальної оптимізації (налаштування параметрів ОС та параметрів PostgreSQL) та специфічної оптимізації (індекси, оптимізація запитів). Для демонстрації роботи СКБД була обрана наступна схема: два Docker контейнери з однаковими версіями PostgreSQL та демонстраційними базами даних. Один із оптимізованими налаштуваннями, інший – з параметрами за замовчуванням. Результатом роботи є "бенчмарки" – показники швидкості роботи запитів до обох баз, демонстрація приросту швидкості роботи. Після проведення тестів будуть створені графіки приросту оптимізації, які покажуть чи стали покращення дієвим та наскільки вони підвищили швидкість роботи системи.
- ItemПобудова багаторівневого веб-застосування на Docker-платформі(2021) Круковська, Яна; Черкасов, ДмитроМетою цієї роботи є огляд багаторівневої архітектури та порівняння застосунків з різною кількістю рівнів. Також в текстовій частині наведений порівняльний аналіз різних підходів віртуалізації, а саме: контейнеризації та віртуальних машин.
- ItemПобудова багаторівневого веб-застосування на платформі Docker-контейнерів(2021) Бутенко, Ірина; Черкасов, ДмитроЧерез пандемію COVID-19 напрямок доставки їжі зафіксував колосальний зріст в 2020 році. Згідно з даними із ain.ua в 2021 році швидка доставка готової їжі з ресторанів виросте ще в 3-4 рази за рахунок зростання цифрових сервісів. Зважаючи на вищенаведені факти, для ресторану чи кафе в сучасних реаліях досить актуально мати інтернет-сервіс для доставки їжі. Найпопулярнішою платформою є Docker, тому розробка веб-сервісу для доставки їжі на цій платформі стала темою моєї курсової роботи.
- ItemПобудова багаторівневого веб-застосування на платформі Google Cloud Platform (GCP)(2021) Ванін, Данило; Черкасов, ДмитроМетою роботи розробка багаторівневого веб-застосування на хмарній платформі Google Cloud Platform, який би відповідав критеріям оцінки якості сучасних застосунків. Розроблений застосунок реалізує функції інформаційного ресурсу для музикантів. У роботі аналізуються та порівнюються різні архітектурні рішення для веб-застосунку та можливі платформи для його розміщення. У першому розділі розглянуті вимоги до сучасних програмних проектів, різні моделі розгортання застосувань та варіанти побудови архітектури. У другому розділі описані можливості платформи GCP для вирішення задач роботи та розглядаються використані продукти платформи та їх переваги. У третьому розділі наведені результати структурної розробки застосунку. Четвертий розділ присвячений детальній розробці застосунку.
- ItemРозробка Web застосування для планувальника задач та моніторинга сайтів(2021) Гінкул, Анна; Сініцина, РінатаМетою даної роботи є створення веб-застосунку, який надавав би користувачам можливість створювати свої власні проекти, задачі всередині них, позначати етапи виконання завдань та зберігати корисні посилання на інші сайти, які, на погляд користувача, здаються йому корисними при роботі над проектом, або які він хоче регулярно моніторити.
- ItemРозробка веб-застосування для спільного доступу до документів(2021) Коношенко, Сергій; Гречко, АнастасіяРобота присвячена розробці веб-застосування для спільного доступу та редагування документів. В даній роботі розглянуто основні способи автоматичного вирішення конфліктів під час спільної роботи, а саме алгоритми OT та CRDT. Було розглянуто основі способи взаємодії сервера та клієнта в застосунках у реальному часі, а саме long polling, SSE та WebSockets, їхні переваги та недоліки. Клієнтська частина реалізована на бібліотеці для JavaScript – React. Серверна частина реалізована на програмні платформі Node.js, з використанням модулів Express, ShareDb та нереляційної бази даних MongoDb.
- ItemРозробка веб-застосунку з використанням хмарних веб-сервісів(2020) Крайнік, Юрій; Борозенний, СергійУ цій роботі продемонстровано процес розробки веб-застосування файлового обмінника із системою авторизації на основі JSON Web Token (JWT), взаємодією із реляційною базою даних за допомогою технології Object-Relational Mapping (ORM) та інтеграцією з хмарним веб-сервісом сховища даних Amazon S3. Для забезпечення оптимальної роботи застосунку в умовах виробництва використано чергу завдань Redis Queue, що виконує ресурсозатратні операції у паралельних процесах. Файлові запити до S3 передаються за допомогою створеного REST Api, а саме застосування розміщено на платформі Heroku, попередньо контейнеризовано у Docker.
- ItemРозробка веб-сайту для підготовки водіїв з використанням HTML5 Web Workers(2021) Ровніна, Тетяна; Гречко, АнастасіяМетою роботи є створення інформаційної веб-системи з необхідною інформацією для підготовки водіїв. В результаті виконання роботи були досліджені теоретичні основи та прикладні підходи до реалізації процесу створення веб-застосувань та використання засобів паралельного програмування на стороні клієнта.
- ItemРозробка веб-сервісу для контролю харчування та фізичних навантажень(2021) Жуковська, Марина; Гречко, АнастасіяМетою роботи є створення веб-сервісу для контролю харчування та фізичних навантажень для полегшення доступу з дома.
- ItemРозробка застосунку з побудови розкладів з використанням бібліотеки Yii(2021) Гордін, Михайло; Кобзар, ОлегМета курсової роботи – засвоєння нових навичок та можливостей під час роботи з Yii та інструментами: Active Record, Widgets, PHP в якості шаблонізатору, Bootstrap шляхом створення додатку з розбудови розкладу.
- ItemРозробка менеджеру паролів для браузеру Chrome(2021) Кучменко, Ярослав; Глибовець, АндрійУ роботі було зосереджено увагу на особливостях розробки клієнт-серверного застосунку менеджеру паролів. Клієнтською частиною слугуватиме розширення для вебпереглядача Google Chrome. Основну увагу було приділено безпеці зберігання й передачі інформації, а також авторизованому доступу до ресурсів. Розроблене програмне рішення демонструє той мінімум вимог, які зобов’язані бути виконаними при розробці цього типу застосунків.
- ItemРозробка мобільного або веб-застосування для розподілу витрат(2021) Синельник, Марія; Гречко, АнастасіяРобота присвячена створенню веб-застосунку для відслідковування спільних витрат та залишків бюджету в родині. Проєкт реалізований за допомогою клієнт-серверної архітектури. Рівень клієнта реалізований за допомогою JavaScript та відображений у веб-системі у HTML форматі, а серверний рівень – на мові програмування Java та за допомогою Spring Framework.