121 Інженерія програмного забезпечення
Permanent URI for this collection
Освітня програма: "Інженерія програмного забезпечення"
Browse
Browsing 121 Інженерія програмного забезпечення by Issue Date
Now showing 1 - 20 of 38
Results Per Page
Sort Options
- ItemReal-time веб-застосунок для спільного доступу до документів та їх редагування(2020) Тищенко, Дар’я; Гречко, АнастасіяРобота присвячена розробці веб-сервісу для спільного доступу до документів та їх редагування в режимі реального часу. У даній роботі докладно розглянуто концепції і методи створення real-time застосунку, зокрема часте опитування, довге опитування, server-sent events та WebSockets, а також описано алгоритм операційного перетворення OT. Проект базується на клієнт-серверній архітектурі. Клієнт реалізований з використанням JavaScript-бібліотеки react.js, а сервер на мові програмування C# з використанням фреймворку ASP.NET Core. Для спільного та одночасного редагування документів використано Signalr.
- ItemСтворення чат-боту для факультету інформатики(2020) Кундік, Кирило; Глибовець, АндрійЗ розвитком інтернет-технологій бізнеси та організації зазнали значних змін в інтеракції з клієнтами та користувачами. Наявність веб- сайту, рейтинг при пошуку, можливість комунікації онлайн вже не є перевагою чи привілеєм, а є необхідністю. З популяризацією месенджерів прийшло поняття чат-боту. Бот - це комп’ютерна програма, яка симулює людську комунікацію завдяки голосовим або текстовим повідомленням. Теперішній розвиток алгоритмів машинного навчання дозволяє створювати чат-боти, які симулюють та замінюють спілкування з технічною підтримкою користувачів, автоматизують рутинну роботу та спрощують отримання послуг.
- ItemРозробка системи управління освітніми програмами факультету(2020) Доцюк, Катерина; Глибовець, АндрійОсвітня програма факультету відіграє невід’ємну роль у навчальному процесі університету. Згідно з Положенням «Про організацію освітнього процесу в НаУКМА» навчальний план є нормативним документом НаУКМА, що визначає зміст та організацію освітнього процесу за конкретною спеціальністю на основі відповідної освітньо-професійної, освітньо-наукової програми. На основі навчального плану складаються робочі навчальні плани та індивідуальні навчальні плани студентів. Нині університет отримує навчальний план як файл у форматі CSV, а зручний для прочитання людиною варіант вже формується вручну у форматі Word. За необхідності розрахунків за різними параметрами, що є у дисципліни, зокрема, кількість кредитів, належність до певної спеціальності, триместру, кількість лекційних годин та інших, необхідно вручну виокремлювати відповідні рядки даних та вести підрахунок.
- ItemРозробка системи ранжування редакторів за відгуками авторів (фронтенд, Angular)(2020) Черепина, Єлизавета; Сініцина, РінатаДана робота спрямована на розробку системи ранжування редакторів за відгуками авторів, яка може бути впроваджена в системи у сфері видавничих послуг. Розробка полягала у реалізації фронтенд частини для підключення API ранжування до системи. Для реалізації роботи використовувався фреймворк Angular та бібліотека UI компонентів Angular Material. Для реалізації класів було використано мову програмування TypeScript, а для графічного відображення - Angular Material, HTML5, CSS.
- ItemDevelopment of the auditoriums’ occupation management system called “KMAuditoriums”(2020) Леськів, Олександр; Глибовець, АндрійIn the modern world, most applications are built using software as a service (SaaS), client-server approach. With server-rendering is no longer being a common nor recommended practice for most scenarios, Frontend development became separated from the Backend one. They might be built using different languages and technologies and will usually be hosted on two different servers, one for web’s static files serving and another for the application programming interface (also known as API) server. The only thing that ties those two is the HTTP protocol. With that, the whole application development becomes more flexible as frontend and backend teams can work independently of each other and even test their code using mock data (for frontend) and an API development tools like Postman (for backend) to be completely separate.
- ItemРозробка системи ранжування редакторів за відгуками авторів (Бекенд, ASP.NET)(2020) Рибак, Наталя; Сініцина, РінатаУ роботі представлено аналіз ринку видавничих послуг та критеріїв оцінювання спеціалістів у різних галузях. Розглянуто різні алгоритми ранжування та актуальність розробки систем для їх реалізації. Для прикладу було створено Веб-API системи ранжування редакторів за відгуками авторів. Його основна функція – це розрахунок рейтингу редакторів за обраними критеріями. У першому розділі наведено аналіз предметної області та існуючих аналогів розробки. У другому описано теоретичне підґрунтя до обраного алгоритму. Третій розділ містить розгорнутий опис створення власного застосунку, аналіз технічного завдання, структуру зданих та застосунку.
- ItemРозробка симулятора робота-прибиральника у 3D середовищі з використанням паралельних обчислень(2020) Нестеров, Максим; Гречко, АнастасіяЗ початку винайдення парового двигуна, а згодом і електроенергії, життя людей почало стрімко змінюватись у бік автоматизації праці та зменшення кількості робочих годин. Однією з дуже важливих сфер, яка зазнала змін, є повсякденні домашні обов’язки. Так, наприклад, поява пральних машин, посудомийок, пилососів дозволила людям економити купу часу. «Автоматичний» означає не лише те, що робот має батарею, хорошу силу обчислювання та гарні «поведінкові» звички, а набагато більше. Як зазначає Steels, автономність – це не просто поєднання змістовних правил, це можливість створювати свої власні правила. Пересуватися, прокласти шлях або поприбирати – це усе дуже просто для нас, людей, та багатьох тварин. Різниця між роботами та тваринами полягає в тому, що тварини використовують мозок для того, щоб вирішити задачу, і ми починаємо розуміти складність цих «простих» завдань, коли аналізуємо складність мозку.
- ItemРозробка інтерпретатора найпростішої мови програмування(2020) Яременко, Софія; Франчук, ОлегУ данній курсовій роботі розроблена програма, яка є інтерпретатором мови BASIC. Інтерпретатор працює з базовими командами вхідної мови програмування. В текстовій частині обґрунтовано здійснений вибір засобів реалізації застосунку. Також проведений аналіз програми, розроблена її структура та користувацький інтерфейс, наведені вимоги для роботи програми і дії, необхідні для її запуску і функціонування. Окрім цього було проведено тестування та виявлено працездатність розробленого застосунку. Програмний код написаний на мові Java.
- ItemОптимізація роботи СКБД PostgreSQL(2020) Чумак, Віталій; Захоженко, ПавлоУ цій роботі описуються як загальні методи оптимізації роботи баз даних, так і специфічні види оптимізації роботи PostgreSQL. Робота присвячена дослідженню способів пришвидшити роботу даної СКБД на великих об’ємах даних. Це досягається методами загальної оптимізації (налаштування параметрів ОС та параметрів PostgreSQL) та специфічної оптимізації (індекси, оптимізація запитів). Для демонстрації роботи СКБД була обрана наступна схема: два Docker контейнери з однаковими версіями PostgreSQL та демонстраційними базами даних. Один із оптимізованими налаштуваннями, інший – з параметрами за замовчуванням. Результатом роботи є "бенчмарки" – показники швидкості роботи запитів до обох баз, демонстрація приросту швидкості роботи. Після проведення тестів будуть створені графіки приросту оптимізації, які покажуть чи стали покращення дієвим та наскільки вони підвищили швидкість роботи системи.
- ItemРозробка веб-застосунку з використанням хмарних веб-сервісів(2020) Крайнік, Юрій; Борозенний, СергійУ цій роботі продемонстровано процес розробки веб-застосування файлового обмінника із системою авторизації на основі JSON Web Token (JWT), взаємодією із реляційною базою даних за допомогою технології Object-Relational Mapping (ORM) та інтеграцією з хмарним веб-сервісом сховища даних Amazon S3. Для забезпечення оптимальної роботи застосунку в умовах виробництва використано чергу завдань Redis Queue, що виконує ресурсозатратні операції у паралельних процесах. Файлові запити до S3 передаються за допомогою створеного REST Api, а саме застосування розміщено на платформі Heroku, попередньо контейнеризовано у Docker.
- ItemКласичні алгоритмічні системи. Розробка емулятора машини Поста(2020) Шкута, Анна; Франчук, ОлегВ теоретичній частині роботи розглядається поняття класичних алгоритмічних систем, історичне підґрунтя для їх виникнення та подальший розвиток. Також більш детально розглядаються деякі конкретні приклади основних типів алгоритмічних систем, такі як машина Тюрінга, рекурсивні функції, нормальні алгоритми Маркова та машина Поста. Для алгоритмів Маркова, машини Тюрінга та машини Поста наводяться ілюстрації, які описуються процес їх роботи та приклади розв’язання деяких задач за допомогою цих систем. В практичній частині роботи створюється емулятор машини Поста з використанням мови програмування C#, а також таких технологій як .Net Framework та WPF.
- ItemРозробка системи для евристичного розподілу процесу перевірки робіт за рейтинговим показником(2020) Петренко, Михайло; Франчук, ОлегУ роботі розглянуто методи оптимізації централізованої перевірки виконаної роботи; принципи роботи систем з розподілення навантаження; специфіка роботи протоколів HTTP, FTP; фреймворку для веб застосунків на мові Python Django; API сервісів для перевірки на плагіат, та правопису. Розроблено програму (веб застосунок) для автоматичного збору файлів з виконаною роботою (домашнє завдання, код для перевірки, тощо), для частки з них – подальшого розподілу між самими авторами в залежності від рейтингів авторів та рецензентів, перевірки робіт на плагіат та помилки системою та додаткової верифікації перевірених авторами робіт від експертів (викладачі, керівники). Для стимуляції та заохочення авторів до рецензування відкалібрований після перевірки роботи рейтинг може бути використаний для покращення оцінки роботи самого рецензента (яку рецензент здав, а не перевірив), підвищення оцінки у випадку студентів, та преміального заохочення у випадку розробників.
- ItemРозробка чат-бота для Факультету Інформатики з можливостями NLP(2020) Мороз, Андрій; Глибовець, АндрійЗ моменту створення інтернету людство генерує неймовірні обсяги інформації. Кожен рік обсяги інформації збільшуються й на даний момент оцінується що людство в день генерує більше 2,5 квінтильйони байт даних. Велика частина інформації що генерується є дані створенні під час спілкування людини. Це можуть бути коментарі написані у соціальній мережі, електронні листи, відео трансляції, голосові повідомлення, відгуки клієнтів або запити щодо підтримки клієнтів тощо. Дані згенеровані природною мовою людини можуть відрізнятися не тільки за типом, проте й за мовою написання. Оскільки, що ми виражаємо (усно чи письмово), містить величезну кількість інформації. Тема, яку ми обираємо, наш тон, наш підбір слів, все додає певного типу інформації, яку можна інтерпретувати і з неї можна витягти основну ідею. Теоретично ми можемо зрозуміти і навіть передбачити поведінку людини, використовуючи цю інформацію.
- ItemСистема управління клієнтами (CRM) IT-компанії(2021) Постніков Михайло; Сініцина, РінатаУ роботі здійснено аналіз і опис понять CRM і CRM-система. Наведено основну класифікацію систем, досліджено вже наявні на ринку системи і виділено основні їхні характеристики. Був проаналізований український ринок IT, були сформовані загальні і специфічні вимоги до програмної реалізації CRM-системи. На основі вимог був обраний стек технологій для реалізації CRM-системи у вигляді веб-додатку. Ці технології були докладно описані і застосовані під час програмної реалізації. У результаті була побудована власна CRM-система для IT-компанії з урахуванням загальних і специфічних вимог, філософії CRM, та актуальних технологій розробки. Мета роботи: побудова CRM-системи для IT-компанії.
- ItemРозробка нотифікаційного сервісу(2021) Смакула, Роман; Глибовець, АндрійРобота з створення нотифікаційного сервісу має на меті надати інструмент для надсилання повідомлень усім типам користувачів хмарного застосунку для запису студентів на курсові роботи. Для будь-якого програмного застосунку надзвичайно важливими є його незалежність від сторонніх змін, легкість у розробці, публікуванні, а також у найбільш затратному процесі – підтримці. На всіх цих критеріях був поставлений акцент під час розробки сервісу. Також бралося до уваги можливість витримувати великі навантаження і здатність до розширення. Для розробки розглядалися такі технології як SpringBoot, ActiveMQ, Thymeleaf.
- ItemРозробка сервісу збереження та надання доступу до документів університету(2021) Старовойт, Аліна; Глибовець, АндрійУ процесі написання курсової роботи було створено сервер для зберігання та пошуку документів університету, а саме: дипломних та курсових робіт, навчальних планів, розкладів, наказів тощо. Для реалізації зберігання та пошуку документів було обрано технологію Elasticsearch. Сервер написаний на Java з використанням Spring Boot .
- ItemРозробка платформи для організації спільного дозвілля та командних івентів(2021) Шкаровська, Наталія; Гречко, АнастасіяДаною курсовою роботою передбачається розробка платформи для організації спільного дозвілля та командних івентів. Платформа має трирівневу архітектуру, клієнтська частина розроблена на TypeScript за допомогою бібліотеки React; сервер – на мові Python, за допомогою фреймворку Flask, а також SQL-Alchemy для реалізації ORM; використовувалася база даних PostgresSQL. Всі програмні компоненти задеплоєні в хмарний сервіс Heroku та доступні в мережі Інтернет. До даного проекту також було підключено сервіси Google: Map API, Map Autocomplete, Main Service, а також imgbb API для завантаження фото та Elasticsearch для реалізації швидкого пошуку подій. Створений сайт містить увесь функціонал вказаний у вимогах, зокрема зручну пошукову систему подій, функціонал особистого кабінету користувачів та систему управління відвіданими чи організованими подіями. У текстовій частині роботи міститься опис роботи використаних технологій, процеси реалізації основної програми веб-застосунку, технічне завдання, а також інструкція користувача готовою системою.
- ItemРозробка веб-застосування для спільного доступу до документів(2021) Коношенко, Сергій; Гречко, АнастасіяРобота присвячена розробці веб-застосування для спільного доступу та редагування документів. В даній роботі розглянуто основні способи автоматичного вирішення конфліктів під час спільної роботи, а саме алгоритми OT та CRDT. Було розглянуто основі способи взаємодії сервера та клієнта в застосунках у реальному часі, а саме long polling, SSE та WebSockets, їхні переваги та недоліки. Клієнтська частина реалізована на бібліотеці для JavaScript – React. Серверна частина реалізована на програмні платформі Node.js, з використанням модулів Express, ShareDb та нереляційної бази даних MongoDb.
- ItemІнтегрована система керування адресним простором IP-мережі підприємства(2021) Накитняк, Вадим; Черкасов, ДмитроОсновною метою роботи є дослідження ефективних методів управління адресним простором мережі підприємств.
- ItemРозробка веб-сервісу для контролю харчування та фізичних навантажень(2021) Жуковська, Марина; Гречко, АнастасіяМетою роботи є створення веб-сервісу для контролю харчування та фізичних навантажень для полегшення доступу з дома.