018 (1): Ч. 2: Спеціальний випуск
Permanent URI for this collection
Browse
Browsing 018 (1): Ч. 2: Спеціальний випуск by Issue Date
Now showing 1 - 20 of 44
Results Per Page
Sort Options
- ItemБіоіндикація в сільському господарстві : стан, перспективи(2000) Хмельна, О.В роботі зроблено огляд розвитку і сучасного стану біоіндикації, наведено перспективи її використання у сільському господарстві.
- ItemСинтез та полімеризаційна здатність акрилових мономерів(2000) Шаповал, П.; Маршалок, Г.; Суберляк, О.; Ковальський, Я.; Ятчишин, Ю.Розроблено теоретичні та практичні основи цілеспрямованого синтезу тетраметилен- та диок- сиетиленгліколів шляхом етерифікації акрилової кислоти гліколями. Для синтезованих мономерів визначено кінетичні параметри їх фотоініційованої полімеризації методами інтерферометри та ІЧ-спектроскопії. Одержані результати свідчать про їхню високу полімеризаційну здатність.
- ItemЕфективність держави як суб'єкта фондового ринку України(2000) Степанкова, ТетянаНа даному етапі економічного розвитку участь держави в управлінні фондовими активами надзвичайно велика. Лише сьогодні Україна вступила у стадію активної реструктуризації, акціону- вання і приватизації великих промислових комплексів. Попри затяжну стагнацію, ми сьогодні ще маємо серйозні активи промислового розвитку. І від того, якою мірою держава буде ефективним власником, залежить індустріально-аграрне чи лише аграрне майбутнє розвитку реального сектора економіки України. В статті розглядається можлива схема залучення фінансових ресурсів в економіку України на основі каскадного реінвестування "точок зростання" національної економіки й активізація на цій основі індустріальних чинників економічного росту.
- Item"Risk communication" як один з основних інструментів екологічної політики при захисті населення від опромінення радоном(2000) Осадча, О.Проведено аналіз значення підходу "Risk communication" при створенні протирадонової програми. Розкрито особливості сприйняття населенням ризику, пов'язаного з опроміненням від радону, і визначено основні стратегії інформування населення.
- ItemЕлектронна та просторова будова комплексів міді (ІІ) з деякими аміноалкілсиланами(2000) Лутчин, Р.; Зуб, Ю.В статті з використанням методів квантової хімії на прикладі координаційних сполук міді (II) з деякими аміноалкілсилановими лігандами як модельних систем показана можливість встановлення складу та будови комплексів, що утворюються на поверхні функціоналізованих полісилоксано- вих сорбентів.
- ItemДеякі підходи до моделювання корупції(2000) Милошик, В.Дана робота присвячена проблемам моделювання такого суспільного явища, як корупція. На прикладі простих моделей проаналізовано різні види корупції, причини виникнення і негативний вплив на економічну діяльність.
- ItemВплив сульфгідрильного реагенту n-хлормеркурібензоату на АТРазну активність актоміозинового комплексу(2000) Таран, Т.; Міщук, Д.Досліджено вплив блокатора тіолових груп білків п-хлормеркурібензоату (n-ХМБ) на А ТРаз- ну активність актоміозину міометрію свині в залежності від концентрації інгібітора, в часовому режимі — від 3 до 10 хвилин інкубації. Показано гальмування ферментативної активності при збільшенні концентрації п-ХМБ від 0,1 до 100 мкМ. Одержані дані обговорюються з точки зору зміни структури голівки міозину гладеньких м'язів під дією n-ХМБ як блокатора SH-груп активного центру цього білка.
- ItemДеякі класи p-груп з зовнішнім автоморфізмом порядку p(2000) Боднарчук, Л.; Пилявська, ОльгаВ даній роботі встановлено достатні умови того, що всі групи деякого сімейства ізоклінності р-груп мають зовнішній автоморфізм порядку р. Також для будь-якого п З вказано групу порядку , що має єдиний зовнішній автоморфізм порядку р.
- ItemСтворення і підтримка інформаційної системи магістеріуму Національного університету "Києво-Могилянська академія"(2000) Синявський, Олександр; Фіялка, С.; Пільгун, О.
- ItemСучасний стан та перспективи палінологічних досліджень відкладів голоцену України для цілей археології(2000) Безусько, Алла; Безусько, ЛюдмилаВ статті наводяться результати оцінки палінологічної вивченості відкладів голоцену України для цілей археології. Розглядаються також деякі перспективи подальших палінологічних досліджень у цьому напрямку в Україні на початку XXI століття.
- ItemВивчення біографій як метод соціологічного дослідження(2000) Бондар, ВікторіяУ статті аналізується один з якісних методів соціологічних досліджень — "Life Story", звернення до якого є новим у сучасній українській соціології. Розглядаються основні методичні засади та можливості його застосування у дослідницькій практиці.
- ItemВплив іонів заліза на метанове зброджування жировмісних стічних вод(2000) Карпенко, В.Досліджено вплив іонів тривалентного заліза на метанове зброджування жировмісних стічних вод. Показано позитивний ефект внесення заліза(ІІІ) в стічну воду, який полягає в інтенсифікації газовиділення. Це зумовлено зменшенням пригнічення метаногенезу жирними кислотами внаслідок утворення їх нерозчинних сполук із залізом та можливої зміни окислювально-відновлювально- го потенціалу в середовищі до рівня, оптимального для метаногенезу. У додаткових експериментах показано, що при метановому бродінні олеїнової кисло ти біогаз майже не виділявся і концентрація метаногенних бактерій постійно зменшувалась. Водночас зброджування олеата тривалентного заліза супроводжувалось інтенсивним утворенням біогазу та зростанням кількості метаногенних бактерій.
- ItemПерші відомості про флору та рослинність Києва у X ст. н.е.(2000) Безусько, Алла; Безусько, Людмила; Безусько, Т.; Івакін, Гліб; Томашевський, АндрійВ статті наводяться перші результати археолого-палінологічних досліджень, проведених на території стародавнього Києва. За матеріалами палінологічного вивчення зразків з язичницьких поховань на території комплексу Михайлівського Золотоверхого собору та прилеглих до нього територій встановлено склад флори та рослинності, поширених на території Києва в середині—другій половині Х ст. н. е. (перехідний період від язичництва до християнства). Отримані палінологічні характеристики свідчать про суттєвий вплив антропогенного фактора на рослинний покрив стародавнього міста. Зроблено висновок, що серед основних порід дендрофлори міста в ті часи помітну роль відігравала липа серцелиста.
- ItemОснови статистико-економічного аналізу банківської діяльності(2000) Висоцька, Л.Стаття присвячена сучасним проблемам статистико-економічного аналізу банківських операцій. В ній розглядається методика аналізу балансового звіту й система основних показників діяльності комерційних банків.
- ItemЗміни складу клітинної стінки та біологічних властивостей корінебактерій при періодичному культивуванні(2000) Фуртат, Ірина; Михальський, Л.На прикладі З лізинсинтезуючих штамів роду Corynebacterium показано відміни в якісному та кількісному складі поверхневих біополімерів, а також електрофоретичних спектрів білків клітинної стінки при переході культури від однієї фази до іншої. Розвиток культури С. glutamicum супроводжується зміною морфології клітин. Зміна морфології, метаболічного стану та експресії окремих біополімерів бактерій впливає на антигенні властивості їхніх клітин.
- ItemМетоди проектування нечітких пристроїв прийняття рішень на основі програмованих логічних IMC(2000) Кондратенко, Ю.; Сидоренко, С.У статті аналізуються методи проектування нечітких пристроїв прийняття рішень та можливості використання програмованих логічних IMC як елементної бази для побудови спеціалізованих фаззі-процесорів. Наведено порівняльний аналіз FPGA та CPLD-технологій ПЛІС. Детально описані підходи, що базуються на застосуванні спеціалізованих мов програмування ABEL, Verilog та VHDL. Запропоновано метод проектування універсальних НППР на основі пакета Active-HDL 3.5, наводяться структури окремих блоків НППР та VHDL-програми для їх реалізації. Результати моделювання поведінки НППР підтверджують ефективність застосування програмованих логічних IMC для автоматизації процесів прийняття рішень в умовах невизна ченості.
- ItemАгентні технології : спроба критичного огляду(2000) Гороховський, СеменРозглядаються проблеми, пов'язані з інтелектуальними агентами—новою інформаційною технологією. Аналізуються перспективи і труднощі використання.
- ItemДенітрифікація в мембранному біореакторі з іммобілізованими бактеріями(2000) Коновалова, В.; Брик, М.; Дмитренко, Г.; Гвоздяк, П.; Нігматуллін, Р.Розроблено спосіб одержання біокаталітичних мембран з використанням денітрифікуючих бактерій, іммобілізованих в плівках альгінату кальцію та агар-агару, які нанесені на поверхню промислових ультрафільтраційних мембран. Показано, що процес денітрифікації в діалізному режимі ефективно відбувається за умови використання ультрафільтраційних мембран з малим діаметром пор. Показана можливість контролю перебігу процесу денітрифікації вимірюванням окисно-відновного потенціалу (ОВП) культурального середовища. Показано, що куль тура Pseudomonas aeruginosa здатна проводити процес денітрифікації з найбільшою швидкістю серед досліджених культур роду Pseudomonas, при цьому ОВП знижується від 400 до -300 мВ протягом ЗО годин культивування. Концентрація нітритів при роботі біореактора знижується від 500 мг/л до 0.
- ItemДо питання про природні умови існування середньовічних поселень на Овруцькому кряжі(2000) Безусько, Т.У статті наводяться перші для Овруцького кряжу палінологічні характеристики зразків з куль - турних шарів середньовічного поселення Городець (Овруцький р-н, Житомирська обл.). На їх основі проведено попередню реконструкцію картини рослинного покриву на поселенні та на прилеглих до нього територіях. За палінологічними матеріалами визначено ступінь та характер впливу на природну рослинність антропогенного фактора (друга половина XIII — початок XIV ст. н. е.).
- ItemЯМР та ІЧ-Фур'є спектроскопія процесів злиття мамбран, індукованих іонами кальцію(2000) Афонін, С.; Довбешко, ГалинаПроцес злиття ліпосом, сформованих з яйцевого фосфатиділхоліну (ФХ) досліджувався за допомогою ІЧ-Фур'є та ЯМР спектроскопії. Для спостереження за процесом злиття використовувались парамагнітні зсуваючі реагенти (ЗР). Запропоновано експериментальну схему, яка дає можливість одночасно відслідковувати зміни розмірів везикул, змішування їх внутрішніх об'ємів і може бути використана для оцінки динамічних змін у молекулах ліпідів під час процесу злиття мембран. Ті самі зразки досліджувались методом ІЧ-Фур'є спектроскопії для отримання додаткової структурної інформації.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »