053: Юридичні науки
Permanent URI for this collection
Browse
Browsing 053: Юридичні науки by Issue Date
Now showing 1 - 20 of 43
Results Per Page
Sort Options
- ItemПроблемні питання проекту закону України "Про акціонерні товариства"(2006) Абрамов, Я.Стаття присвячена розкриттю окремих питань проекту Закону України «Про акціонерні товариства».
- ItemПроцедура внесення змін до Конституції України(2006) Юзова, Д.Аналіз порядку внесення змін до Конституції України дає підстави зробити висновок про те, що на сьогодні практика не виробила чіткої та законодавчо визначеної процедури зміни Основного закону. Крім того, порядок зміни Конституції в його наявному вигляді не відповідає принципам встановленим як самою Конституцією так і, взагалі, загальновизнаним принципам права. Така процедура унеможливлює забезпечення ефективного захисту Конституції та потребує вдосконалення.
- ItemФілософія права в Україні (1990-2005): наукознавчий огляд здобутків і перспективи розвитку(2006) Бігун, В’ячеславГоловним, на думку автора, наукознавчим здобутком української елегантної юриспруденції в період з 1990 до 2005 року є її відродоісення як повноцінного напряму правознавства і філософії. Серед перспектив її розвитку автор відзначає такі: подальшу інституційну співпрацю на «спільній території» філософів і правників; поступовий перехід від кількості до якості філософсько-правових досліджень й, зокрема, їх подальше просування у таких напрямах, як історія філософії права (вивчення спадщини українських та іноземних класиків філософії права) та філософсько-правовий аналіз проблем галузевих юридичних наук; а також орієнтованість філософсько-правових досліджень і розробок на потреби практики права.
- ItemПравове регулювання цінних паперів в Україні: поняття та ознаки(2006) Посполітак, Володимир
- ItemДержавно-правові засади функціонування системи фізичного виховання студентів вищих навчальних закладів України на етапі трансформації суспільства(2006) Зеленюк, Оксана; Копилов, Олександр; Кравченко, Леонід; Макареня, В.У статті представлено аналіз законодавчої нормативно-правової бази функціонування у сучасних соціально-економічних умовах системи фізичного виховання студентів вищих навчальних закладів України.
- ItemПоняття принципів правотворчості та основні підходи до їх класифікації(2006) Фігель, М.У статті розглядається проблема принципів правотворчості та багатоманітності підходів до їх класифікації. Також зроблено спробу проаналізувати різноманітні позиції щодо розуміння і класифікації цих принципів та запропонувати власний підхід до вирішення названої проблеми, що, на думку автора, дозволило б чіткіше систематизувати принципи правотворчості та полегшило б їх використання в правотворчій практиці.
- ItemОкремі проблемні аспекти правового регулювання неспроможності банків в Україні: нотатки до науково-практичної конференції(2006) Лобач, ОльгаСтаттю присвячено проблематиці правового регулювання відносин неспроможності банків в Україні.
- ItemОсобливості європейського правового поля щодо рівності прав жінок і чоловіків(2006) Плотян, Сергій.У статті аналізуються основні міжнародно-правові акти Європейського Союзу та Ради Європи у сфері рівності чоловіків і жінок. Питання забезпечення ґендерної рівності розглядається в контексті історичного розвитку цих двох найважливіших європейських інституцій. Особливу увагу приділено вивченню практики Суду ЄС та Європейського суду з прав людини. Подано також загальний Тендерний аналіз законодавства України та статистичні дані щодо участі жінок у різних сферах суспільного життя.
- ItemВиборчі права людини в контексті імплементації міжнародних стандартів виборів(2006) Ільченко, І.Стаття присвячена актуальній на сьогодні проблемі відповідності національного законодавства міжнародним стандартам виборів. Узагальненні основні джерела міжнародних стандартів. Автором запропоновані рекомендації щодо імплементації міжнародних стандартів.
- ItemПоняття трудової правосуб’єктивності: теоретико-правовий аспект(2006) Костюк, ВікторПредставлена стаття присвячена розкриттю поняття та особливостей трудової правосуб'єктності. Акцентується увага на найбільш важливих та принципових її аспектах. Підкреслюється, що формування в сучасних умовах оптимальної моделі трудової правосуб'єктності є однією з передумов формування ефективного ринкового трудового права. Пропонується розглядати трудову правосуб'єктність у широкому та вузькому розумінні.
- ItemЦивільно-правові аспекти управління активами у сфері недержавного пенсійного забезпечення(2006) Вішка, ЮліяУ статті висвітлено цивільно-правові аспекти відносин з управління активами, які є важ ливою складовою недержавного пенсійного забезпечення та функцією, яку від імені недер жавного пенсійного фонду здійснює окрема юридична особа. Основна увага приділена суб'єкт ному та об'єктному складу, фідуціарному характеру й особливостям здійснення цих право відносин.
- ItemДо питання про зовнішні функції сучасної держави(2006) Андрусенко, О.Статтю присвячено одній з найбільш складних тем сучасної загальної теорії держави і права- визначенню функцій сучасної держави. Автор проводить історико-правовий аналіз наукових розробок з дослідження зовнішніх функцій держави. Особливу увагу приділено концепції єдиної синкретичної зовнішньої функції сучасної держави.
- ItemПравові засади формування інституту відповідальності за шкоду, заподіяну порушенням вимог міжнародного та європейського екологічного законодавства(2006) Краснова, М.Досліджуються принципи правового регулювання компенсації за шкоду, визначені в нор мативних актах міжнародного та європейського екологічного законодавства, формування на їх засадах інституту екологічної відповідальності, а також: можливі шляхи їх імплементації в українському законодавстві.
- ItemКонцепція юридичної особи в англійському праві(2006) Кобзар, АндрійУ даній статті робиться короткий екскурс в історію англійського права з метою висвітлення формування й розвитку інституту юридичної особи як такого і тих ключових моментів (рішень і правил), які лягли в основу і становлять сучасну концепцію юридичної особи в англійському праві.
- ItemРозвиток права приватної власності й підприємництва в контексті євроінтеграції України(2006) Волянська, ГалинаСтаття присвячена питанням розвитку права приватної власності та підприємництва як важливих чинників євроінтеграціиних процесів України. Розкривається роль приватної власності як обов 'язкової передумови розвитку підприємництва, розглядаються різні моделі взаємовідносин та соціальне призначення приватної власності і підприємництва.
- ItemБанківські резерви: економічна суть та правова природа(2006) Кравченко, НаталіяУ статті досліджується економічна суть та правова природа фондів грошових коштів, що мобілізуються та функціонують у банківській сфері як елементи резервної системи країни. Автором здійснено спробу визначити коло зазначених фондів грошових коштів, їх ознаки, правові засади утворення, класифікувати за правовими підставами.
- ItemПсихологія формування антисуспільної спрямованості особистості(2006) Гайович, О.У статті проведено аналіз психологічних закономірностей виникнення та динаміки проти правних установок вчинення злочинів, психологічних особливостей злочинної поведінки особи. Розглянуто психологічні аспекти та особу злочинця — носія певних психологічних особливостей злочинної поведінки.
- ItemАктуальні проблеми кваліфікації окремих злочинів у сфері господарської діяльності(2006) Гущесова, Т.; Заруцький, О.У статті аналізуються актуальні проблеми кваліфікації окремих злочинів у сфері госпо дарської діяльності. Зокрема, пропонується авторське бачення впливу помилки на кримінальну відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов 'язкових платежів, а також: розкривається природа помилки в теорії кримінального права України та зарубіжних країн.
- ItemЗавдаток як спосіб забезпечення виконання зобов’язань(2006) Дзера, ІринаУ статті досліджуються поняття та ознаки завдатку як способу забезпечення виконання зобов'язань. Визначаються види зобов 'язань, що можуть бути забезпечені завдатком. Встановлюється співвідношення завдатку та авансу. Аналізуються правові наслідки порушення та припинення зобов 'язання, забезпеченого завдатком. Звертається увага на наявність прогалин у цивільному законодавстві в частині регулювання завдатку та пропонуються шляхи їх заповнення шляхом внесення відповідних змін до Цивільного кодексу України.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »