Назаренко, Юлія
Щестюк, Наталія
У статті побудовано безризиковий портфель для моделей Стьюдент-типу з активним фрактальним часом. Розглянуті моделі описують рух цін ризикових активів. Активний фрактальний час описується випадковим процесом, прирости якого є не обов ’язково незалежними і мають обернений гамма-розподіл або суму обернених гамма-розподілів. Для побудови безризикового портфелю було запропоновано в диференціальній формі аналог диференціювання складних функцій для процесів з активним часом та досліджено коефіцієнти чутливості "греки".
We present a building riskless portfolio for new construction of the Student and Student-like fractal activity time model for a risky asset. The construction uses the diffusion processes and their superpositions and allows for specified exact Student or Student-like marginal distributions of the returns and for a flexible and tractable dependence structure. For building a riskless portfolio we derive the stochastic calculus counterpart of the chain rule for activity time processes in the differential form and investigate Greek parameters.
модель ризикових базових активів, розподіл Стьюдента, геометричний броунівський рух, фрактальний активний час, стохастичне рівняння, формула обрахунку справедливої ціни опціону, коефіцієнти "греки", risky asset model, Student distribution, geometric Brownian motion, Fractal activity time, the stochastic calculus counterpart of the chain rule, option pricing formula, Greek parameters, стаття
Назаренко Ю. О. Безризиковий портфель для FAT моделі Стьюдент-типу для ризикових базових активів / Назаренко Ю. О., Щестюк Н. Ю. // Наукові записки НаУКМА. Фізико-математичні науки. - 2017. - Т. 201. - С. 12-17.