Іванов, Микита
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Стаття описує випадково знайдені кам’яні сокири-молоти доби енеоліту – ранньої бронзи, які зберігаються в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї. На підставі стану оброблення та збереження артефактів реконструйовано chaîne opératoire давнього виробництва та ремонту кам’яних сокир.
The current paper describes single finds of stone hammer-axes deposited at the Kirovohrad museum of local history. Considering the state of processing and preservation of the artefacts chaîne opératoire is reconstructed.
кам’яна сокира, катакомбна культура, заготовка, ремонт, скарб, тези конференції, stone axe, chaîne opératoire, Catacomb culture, blank, repair, hoard
Іванов М.С. Технологія виготовлення та ремонту кам'яних сокир епохи енеоліту – ранньої бронзової доби за матеріалами Кіровоградщини / Микита Іванов, Микола Тупчієнко // Археологічні студії: здобутки та перспективи 2022 : тези конференції, 27 січня 2022 року / [редкол.: О. Білинський (голова), М. Іванов, Д. Клочко, Ю. Ходукіна] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра археології. - Київ : НаУКМА, 2022. - C. 33-38.