Сергій Параджанов у дзеркалі зарубіжної преси

Швець, Юлій
Урc Дженні (Urs Jenny) – редактор німецького журналу Spigel, який зустрічався з Параджановим у 1988 році, взяв у режисера інтерв’ю й написав його творчий портрет, – дивується, як 64-річний режисер посів почесне 10-е місце у голосуванні експертів 17-ти країн на Роттердамському кінофестивалі, які визначали "найвпливовіших режисерів майбутнього". "Усього три фільми дійшли до західної публіки, – нагадує редактор і констатує: – Голосування в Роттердамі було, звичайно, знаком пошани до цієї дивовижної людини – святого і мученика". Тобто – не так до вражаючих переваг його картин, як до його особистості. Щодо творчості, – продовжує Spiegel, – то "наполовину ранній Бунюель, наполовину Пазоліні – у західному світі він лише один раз отримав визнання критиків" – за фільм "Тіні забутих предків" ("Вогненні коні" в західному прокаті). Загалом Сергiй Параджанов на момент написання статті отримав 16 призів на різних кінофестивалях.
Єреванський державний інститут театру і кіно, Francoise Calvez, СRАС, "відчуття сили", Януш Ґазда, "Саят-Нова", Олександр Довженко, Ігор Савченко, "мультикультурний" постмодернізм, Роман Балаян, стаття
Швець Ю. Ю. Сергій Параджанов у дзеркалі зарубіжної преси / Юлій Швець // Кіно-Театр. - 2024. - № 1. - C. 17-19.