154: Філософія та релігієзнавство
Permanent URI for this collection
Browse
Recent Submissions
Now showing 1 - 5 of 13
- ItemБіблієзнавство в Київській духовній академії (ХІХ-поч. ХХ ст.): деякі понятійно-термінологічні питання дослідження(2014) Головащенко, СергійУ статті розглянуто деякі понятійні та термінологічні питання, актуальні для дослідження київської православної академічної традиції викладання Біблії. Зіставивши та проаналізувавши усталені з другої половини ХІХ ст. поняття й терміни, чинні для висвітлення цього феномену («бібліологія», «біблійна наука», «біблеїстика»), автор запропонував в якості базового поняття «біблієзнавство», обґрунтував його евристичне значення та методологічні переваги.
- ItemІдея "кінця науки" у контексті філософії постпозитивізму та сучасного природознавства(2014) Макух, ЮрійУ статті детально розглянуто популярну останнім часом ідею «кінця науки» крізь призму провідних тенденцій у філософії науки постпозитивізму та сучасного природознавства. З цією метою піддаються критичному аналізу різні постпозитивістські моделі раціональної реконструкції історії науки та їх методологічні засади.
- ItemАргументація Пола К. Феєрабенда у дискусіях навколо проблеми неспівмірності(2014) Петруньок, НадіяУ статті розглянуто контекст появи і зміст дискусій щодо поняття «неспівмірність» у постпозитивізмі. Особливу увагу приділено історико-критичному аналізу поглядів, які висловлював у цих дискусіях такий відомий представник постпозитивізму, як П. Феєрабенд.
- ItemПроблема Цезаря у неофреґеанській філософії математики(2014) Поляков, ЄгорСтаттю присвячено неофреґеанському проекту авторства Кріспіна Райта та Боба Гейла з обґрунтування арифметики і містить загальний огляд проекту та аналіз розв’язку однієї з його центральних проблем – «проблеми Цезаря».
- ItemДва "невчасні міркування" Ніцше: проблеми культурної ідентичності(2014) Лютий, ТарасУ статті розглянуто основні ідеї та розкрито контексти написання, пов’язані з двома есеями Ф. Ніцше з проблем культури.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »