101: Теорія та історія культури
Permanent URI for this collection
Browse
Recent Submissions
- ItemРадянський плакат 1920-1930-х рр. як засіб пропаганди(2010) Авраменко, АннаСтаттю присвячено дослідженню пропагандистських елементів у радянському плакаті 1920–1930-х рр. Автор звертається до творів агітаційного мистецтва періоду становлення і зміцнення тоталітарного режиму СРСР, розглядає перехід від авангарду до соцреалізму в образотворчому мистецтві на прикладі плаката і визначає його роль у радянській пропаганді довоєнних років.
- ItemКласична модель кінематографічної репрезентації історичної травми ("Список Шиндлера")(2010) Папаш, ОльгаУ статті досліджено класичну модель кінематографічної репрезентації історичної травми на прикладі фільму «Список Шиндлера» Стівена Спілберга. Автор пропонує поглянути на стрічку не як на випадок хибної репрезентації, а як наприклад представлення в межах зображального режиму, наділеного власними репрезентаційними потенціями.
- ItemЕфект Кормана: "Небо кличе" (СРСР, 1959) / "Battle Beyond the Sun" (США, 1962)(2010) Радинський, ОлексійСтаттю присвячено маловідомому епізоду з історії українського кіно – апропріації фільму «Небо кличе» (Кіностудія ім. Довженка, 1959) до американського кінопрокату часів Холодної війни. Здійснено аналіз культурного контексту доби, що сприяв зближенню антагоністичних ідеологій, а також проаналізовано несвідомі бажання, експлуатовані радянськими та американськими кінематографістами.
- ItemТопографія спецефекту: кінематографічні ландшафти "того, що біжить по лезу бритви"(2010) Мензелевський, СтаніславУ статті досліджено репрезентацію міста у фільмі «Той, що біжить по лезу бритви» в контексті нового урбанізму кінця ХІХ століття. Також введено розрізнення між містом як тлом і містом як шоу-стопером у кінематографі.
- ItemКозацька тематика у творчості Антона Монастирського у контексті художнього життя України(2010) Козловська, ЄвгеніяСтаттю присвячено розгляду творчості Антона Манастирського, на сьогодні призабутого, а свого часу – одного з відомих українських художників, значну частину творів якого присвячено козацькій тематиці. Аналіз творчості проведено під кутом зору «еволюції» у трактуванні образів козаків упродовж творчого шляху Манастирського.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »