Вип. 58. Політичні студії
Permanent URI for this collection
Browse
Recent Submissions
- ItemДепортація чеченців та інгушів як провал стратегії політики Радянського Союзу на Північному Кавказі(2014) Макаренко, А. І.У статті на прикладі чеченського та інгуського народів з’ясовується, наскільки ефективною виявилася здійснювана Радянським Союзом політика депортацій у коротко- та довгостроковій перспективі.
- ItemЕтнополітичний аспект формування традиційного ісламу в реаліях західно-кавказького соціуму(2014) Кушніренко, В. О.У статті досліджено феномен традиційного ісламу в соціально-політичних процесах у західному регіоні Північного Кавказу, де доісламська етнокультурна складова завжди посідала основне місце. Використано комплексний підхід у вивченні ісламу на Кавказі, розглядаються етноконфесійні та соціально-політичні контексти у їхньому взаємозв’язку. Проаналізовано соціально-політичні процеси серед таких північнокавказьких етноспільнот, як адигі (адигейці, черкеси, кабардинці) та карачаєво-балкарці. Визначено специфіку змісту поняття традиційного ісламу на Північному Кавказі.
- ItemНаслідки антитерористичної політики США (2001–2009) для захисту громадянських прав і свобод(2014) Косова, О. Є.У статті проаналізовано стан дотримання громадянських прав і свобод у демократичних суспільствах в умовах терористичної загрози на прикладі антитерористичної політики Дж. Буша молодшого в період 2001–2009 рр.
- ItemІндекси суспільно-політичних перетворень на пострадянському просторі: порівняльний аналіз(2014) Криворучко, О. І.У статті досліджено політичні індекси як інструмент вимірювання демократії. Особливу увагу в роботі приділено методологічним аспектам формування таких індексів, зокрема, перевірці того, чи є політичні індекси ефективним інструментом вимірювання демократії, під час проведення ана- лізу трансформаційних процесів на теренах пострадянського простору.
- ItemКомунітаризація «політичної складової» зовнішніх зносин ЄС: Європейське політичне співробітництво(2014) Гнатюк, МиколаУ статті розглянуто процес комунітаризації Європейської політики співробітництва. Зокрема, стверджується, що необхідність використання ресурсів Спільноти та штучність розподілу економічних і політичних інструментів зовнішньої політики призвели до виникнення «політичного» виміру міжнародної діяльності ЄС.