Кіно-Театр. 2024. № 6

Permanent URI for this collection

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 9 of 9
  • Item
    Час і нарація в кінематографі Кіри Муратової
    (2024) Петренко, Дмитрій
    У творчості Кіри Муратової інколи виділяють два періоди, визначаючи переломним фільм «Астенічний синдром», в якому режисерка вже повністю пориває з тими кінематографічними умовностями, які ще зберігалися в попередніх фільмах. Проте, на нашу думку, таке розділення не є коректним, адже Кіра Муратова є зразковим прикладом режисерки, що послідовно втілювала в своїй творчості політику авторського кіно (politique des auteurs), і тому правильніше говорити про формування її оригінальної авторської естетики, яка поступово складається від ще до певної міри залежних від кіноконвенцій "Коротких зустрічей" до потужного кіноексперименту "Вічного повернення".
  • Item
    Пам'яті Алена Делона
    (2024) Швець, Юлій
    Недавній відхід у кращі світи друга України Алена Делона, який у найважчі часи війни підтримав нас не тільки медійно, а й матеріально, перераховуючи чималі суми на нашу оборону, спонукав подивитися на деякі фільми за його участі під новим кутом зору й знайти в них важливе для сьогодення – відповіді на питання, які, здається, майже неможливо вирішити. Одним із таких фільмів за участі ікони французького й світового кіно є "Шукачі пригод".
  • Item
    Острів країни сліз
    (2024) Чайковська, Валерія
    Книга про Івана – це збереження історичної Пам’яті про дуже важливий для українського кіно і мистецтва загалом час, це – сторінка історії України. Бо про Україну тоді заговорили у світі. Тому через призму нинішньої війни ця Історія набуває якогось іншого, трагічного змісту... Історія виживання, відстоювання своєї власної країни, своєї душі і моралі. Це була його особиста війна серед тоталітарного безумства.
  • Item
    Трикнижжя. Не тільки про Івана
    (2024) Дубовик, Ольга
    Українське кіно не перестає цікавити дослідників: і сучасне, і те, що було раніше. Тому що є над чим думати і що досліджувати. Автор рецензії пропонує зосередити увагу на трьох книгах, що об’єднані одним ім’ям: Іван Миколайчук. Перша – "Іван Миколайчук як національний митець" Лариси Брюховецької. Друга – збірник "Фільм "Тіні забутих предків". Погляд через півстоліття". Третя – "Талант і гра. Українські актори театру і кіно" Лариси Брюховецької і Вікторії Котенок.
  • Item
    "Тіні забутих предків" Коцюбинського і Параджанова
    (2024)
    6–8 вересня 2024 року за ініціативи Львівського інституту літератури ім. І. Франка у Верховині та Криворівні проходив Всеукраїнський симпозіум-пленер "Щоб наблизити день радости і сонця" до 160-річчя Михайла Коцюбинського, 100-річчя Сергія Параджанова, 60-річчя кінофільму "Тіні забутих предків".
  • Item
    Державні нагороди кінематографістам
    (2024)
    За значний особистий внесок у розвиток кіномистецтва, вагомі творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди Дня українського кіно 13 вересня державними відзнаками було нагороджено кінематографістів.
  • Item
    Пам'ятник Олександру Довженку і Данилу Демуцькому
    (2024)
    З нагоди Дня українського кіно, національного професійного свята працівників кінематографії, на кіностудії ім. О. Довженка було відкрито пам’ятник Олександру Довженку та Данилу Демуцькому. Скульптор Володимир Щур.
  • Item
    Головна нагорода вітчизняної кінопремії
    (2024)
    Документальна стрічка "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова стала найкращим фільмом VIIІ Національної кінопремії "Золота Дзиґа". Стрічка також отримала нагороду в номінації "найкращий документальний фільм".
  • Item
    Фільм про Дмитра Коцюбайла
    (2024)
    19 вересня на екрани українських кіно-театрів вийшов документальний фільм "Да Вінчі", присвячений життю українського воїна Дмитра Коцюбайла.