Кіно-Театр. 2022. №2
Permanent URI for this collection
Browse
Browsing Кіно-Театр. 2022. №2 by Issue Date
Now showing 1 - 20 of 32
Results Per Page
Sort Options
- ItemІнтерпретація легенди про Зеленого лицаря(2022) Наумова, ЛарисаФільм "Легенда про Зеленого лицаря" є екранізацією і переосмисленням поеми невідомого автора XIV століття "Сер Гавейн і Зелений лицар". Герой поеми Сер Гавейн – втілення образу не надто ідеального або й зовсім не ідеального мандрівного лицаря, з хибами і слабкостями звичайної людини, тим не менш, вірного своєму слову. Дослідники поеми відзначають відмінність цього твору від класичного лицарського роману саме з причини цієї неідеальності і певної невідповідності Гавейна як героя вимогам лицарської літератури.
- Item"Земля Івана" Андрія Лисецького(2022)"Земля Івана" Андрія Лисецького перемогла в документальній секції в номінації "Найкращий повнометражний неігровий фільм" на МКФ студентських та дебютних фільмів "Бастау" в Казахстані.
- ItemБудні Радована ІІІ(2022) Іванишина, ЛарисаВ Національному театрі ім. Івана Франка на камерній сцені ім. Сергія Данченка – прем’єра вистави "Радован ІІІ" за мотивами класика сербської літератури Душана Ковачевича, написаної 1973 року в жанрі театру абсурду або "чорної комедії2.
- ItemІван Шаран: "У зоні кіно і театру можна потрапити в трошки інший світ" : [інтерв'ю](2022) Шаран, ІванІван Шаран (н. 1995) – український актор театру і кіно. Народився в Бориславі Львівської області. У 2017 році закінчив акторський факультет КНУТКіТ ім. І. Карпенка-Карого (викладач Олег Шаварський). З 2018 року – актор Національного театру ім. І. Франка.
- ItemКоли близькі стають сторонніми(2022) Велика, АнгелінаНаприкінці жовтня на сцені Національного театру ім. І.Франка востаннє пройшла вистава "Сторонні серед нас". У ній ідеться про літніх людей, уражених хворобою Альцгеймера, поширеною у наш час.
- ItemЗагубитися на острові Берґмана(2022) Наумова, ЛарисаФільм "Острів Берґмана" – абсолютний арт-хаус, у якому забагато продюсерів. Головні герої стрічки, сімейна пара, обоє – режисери. Вони приїздять на острів тільки тому, що тут жив і працював всесвітньо відомий режисер. На цьому острові крутиться неабияка кількість навколо кінематографічного люду. Хтось утримує музей-резиденцію, де дозволено бути необхідний час, буквально жити і творити. Відтак утримувач є не просто музейним працівником, а знавцем життя і творчості Інґмара Берґмана.
- ItemКартини, що оживають: як створюється анімаційний фільм "Селяни"(2022)Нещодавно в Києві виникла унікальна студія анімації, що спеціалізується на техніці кіноживопису. Таких у світі лише чотири: крім України, є в Польщі, Сербії та Литві. Разом вони працюють над історичним фільмом "Селяни", прем’єра якого запланована наприкінці 2022 року.
- ItemСила як хитрість: чи заздримо ми Лису Микиті?(2022) Швець, ЮлійДо проєкту "Український прорив" долучився нині й "Лис Микита" Львівської опери. У постановці за казкою Івана Франка на музику Івана Небесного автор лібрето і режисер Василь Вовкун задіяв спеціалістів кількох країн, а на сцені загалом зайнято до 170-ти осіб творчого складу театру. Оригінальність і масштабність, а також ступінь творчої реалізації задуму дозволяють внести "Лиса Микиту" в список головних досягнень національного театру останніх років.
- Item"Не хвилюйся, двері відчиняться": всесвіт української електрички(2022) Суворова, Анастасія; Нагайко, ТаняФільм Оксани Карпович створений з деталей: пляшка, яка не дає дверям зачинитися, вкрите пилом вікно, рука, що міцно тримається за поручень. Камера ловить невеликі, але яскраві фрагменти поїздки, деталі, які роблять картину реалістичною та близькою. Але в центрі уваги – люди. Кожен персонаж стрічки яскравий та колоритний, а про деяких з них можна зняти окреме кіно.
- ItemРадянський гіпс & каррарський мармур ("Дорогі товариші!")(2022) Швець, Юлій1962 рік увійшов у світову історію як рік Карибської кризи, антиколоніальних війн (в контексті "битви за Алжир" на вулицях Парижа поліція протягом дня забила насмерть дві сотні алжирців), рік смерті Вільяма Фолкнера й Мерлін Монро. В радянській історії цей рік відзначився продовженням "будівництва комунізму": освоєнням космосу, обміном збитого над територією СРСР американського пілота Френсіса Пауерса на рядянського розвідника Рудольфа Абеля, масовим відвідуванням кінотеатрів (лідери прокату "Людина-амфібія" і "Гусарська балада"), будівництвом "хрущовок", – усе в супроводі найпопулярніших тоді пісень "Тече ріка Волга" і "Хай завжди буде сонце!".
- ItemЛауреати премій НСТДУ(2022)Національна спілка театральних діячів України вручила нагороди 2021 року.
- ItemВіталій Пронько: "Ніщо в житті не дається просто так" : [інтерв'ю](2022) Пронько, ВіталійВихованець Олешківського дитячого будинку-інтернату Віталій Пронько у дитинстві обожнював фільми за участю Джекі Чана і мріяв стати актором. Через вроджені вади хлопця (інвалід з дитинства, сколіоз), мало хто вірив, що йому вдасться досягти бажаного. Проте, ось уже 5 років Віталій – актор Херсонського театру. Він довів, що у мрій немає перешкод і став прикладом для багатьох українців.
- ItemПортрет Олександра Довженка, змальований сексотами(2022) Брюховецька, ЛарисаОлександр Довженко увійшов в історію світового кіно як філософ і поет екрану. Він був безоглядно сміливий. Саме тому нерідкого говорив таке, що, зважаючи на добу тоталітаризму, не варто було говорити.
- ItemДмитро Весельський: "Мені зовсім не хочеться повторювати чиюсь формулу успіху" : [інтерв'ю](2022) Весельський, ДмитроДмитро Весельський народився в Рівному. Закінчив Київський університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого в майстерні Едуарда Митницького та Андрія Білоуса. Поставив кілька вистав у Театрі драми та комедії на лівому березі Дніпра, в Молодому театрі та в Малому театрі.
- ItemКіноіпостасі Миколи Вінграновського(2022) Канівець, АнастасіяМиколу Вінграновського ми знаємо насамперед як поета, далі – як прозаїка та дитячого письменника. І куди менше як кінематографіста. Та кіноспадок його, хоч і поступається спадку літературному, вартий уваги. Микола Вінграновський – актор, режисер і сценарист – це своя сторінка "книги буття українського кінематографу".
- ItemВзірець людини, відданої своїй справі(2022) Брюховецька, Лариса16 січня перестало битися серце старійшини нашого кіно, оператора, режисера, педагога, заслуженого діяча мистецтв України Сергія Опанасовича Лисецького. Він зовсім трохи не дожив до 96-річчя, яке відзначив би 13 лютого.
- ItemЯпонський нон-фікшн і кримськотатарська феєрія(2022) Котенок, ВікторіяКожен театр прагне свій репертуар тримати у балансі, аби відповідати уподобанням глядачів різного віку та інтелектуального рівня, старається, аби в його афіші були вистави за творами (п’єсами, прозою, віршами тощо) як українських, так і зарубіжних авторів, як класиків, так і сучасників. А ще – підігрівати інтерес публіки першопрочитаннями на сцені маловідомих або, навпаки, популярних текстів. Прем’єри у столичних театрах – Малому та Театрі юного глядача – це підтверджують.
- ItemІсторія про три правди та одну істину(2022) Канівець, АнастасіяОстанніми роками в історичному кіно – та хіба лише в історичному і лише в кіно? – намітилася тенденція зображувати жорстоке патріархальне суспільство та безправну жертву-жінку, якій лишається лише вийти з цим суспільством на безнадійний герць… і, як правило, перемогти. Такі твори мають традиційні недоліки ідеологічної продукції – передбачуваність, повчальність і нав’язливість – проте і серед них з’являються речі гідного мистецького рівня. До останніх можна сміливо зарахувати і "Останню дуель".
- ItemВ Одесі визначили переможців конкурсу кінопроєктів ім. Кіри Муратової(2022)В Одесі визначили переможців конкурсу кінопроєктів ім. Кіри Муратової Його головна ідея – виявлення талантів серед молоді та розкриття їхнього потенціалу.
- ItemФільм "Ціна правди" так і не змогли показати в Росії − трансляцію перервали "тітушки"(2022)Фільм "Ціна правди" так і не змогли показати в Росії − трансляцію перервали "тітушки". Про це розповіла польська режисерка, сценаристка та акторка кіно, режисерка фільму "Ціна правди" про Голодомор в Україні Аґнєшка Голланд в програмі "Вечір з Миколою Княжицьким" на телеканалі "Еспресо".