Федосєєва, Тетяна
Належне врегулювання відносин щодо виїзду за межі України дітей має значення, насамперед, для виконання обов’язку держави не допустити їх незаконного переміщення, вивезення та неповернення з-за кордону, викрадення, торгівлі дітьми, ризик чого суттєво зріс з 2014 р. у зв’язку із тимчасовою окупацією окремих територій України росією. Цей обов’язок випливає, зокрема, із статті 11 Конвенції про права дитини, статті 32 Закону України "Про охорону дитинства" . Особливо гостро стоїть питання про повернення в Україну дітей, незаконно вивезених за кордон із зон воєнних дій і збройних конфліктів, а також питання про переміщення дітей, зокрема за кордон, з метою евакуації під час дії надзвичайного або воєнного стану в Україні .
воєнний стан , повернення дітей, виїзд дітей, повномасштабне вторгнення, Верховний Суд, тези конференції
Федосєєва Т. Р. Врегулювання відносин щодо виїзду за межі України дитини в умовах воєнного стану: окремі питання / Федосєєва Тетяна Романівна // Сучасні виклики приватного права в умовах війни : збірник наукових праць учасників круглого столу (1 лютого 2024 року, Київ, Україна) / [орг. комітет: Ханик-Посполітак Р. Ю., Федосєєва Т. Р.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Факультет правничих наук, Кафедра приватного права. - Київ : НаУКМА, 2024. - C. 131-136.