Радянська історіографія як складова радянської пропагандистської машини у боротьбі проти "другої еміграції" з СРСР після Другої світової війни

Loading...
Thumbnail Image
Date
2003
Authors
Прокопчук, Андрій
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Abstract
Великою проблемою для радянської влади було формування так званої «другої еміграції» з теренів СРСР. Для протидії її утворенню, а пізніше для боротьби з цією діаспорою було задіяно величезні сили радянських спецслужб. Постійно працювала і радянська пропагандистська машина. Невід 'ємною її складовою була добре налагоджена система ідеологічної обробки через різноманітну поліграфічну продукцію і книжки, над написанням яких працювали великі інститути та колективи і які поширювалися у СРСР і поза його межами. Аналіз цих історичних документів і є темою даного дослідження.
Description
The author analyses different types of Soviet historiography to make clear point of view of Soviet authorities about so-called «Second Emigration» from the territory of the USSR.
Keywords
радянська історіографія, пропагандистська машина, еміграція, Друга світова війна
Citation
Прокопчук Андрій Олександрович. Радянська історіографія як складова радянської пропагандистської машини у боротьбі проти "другої еміграції" з СРСР після Другої світової війни / А. О. Прокопчук // Наукові записки НаУКМА : Історичні науки. - 2003. - Т. 21. - С. 67-76.