Речі дружинного типу в сіверянських комплексах Полтави

Пуголовок, Юрій
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
У статті розглянуто знахідки, що не притаманні старожитностям роменської культури. До них належать рогові гребінки, кубічний замок і деталі костюма. Такі речі характерні для дружинної культури Русі. Їх поява на сіверянському поселенні у Полтаві в середині Х ст. засвідчує контакти літописних сіверян і русів. Місце виявлення та датування знахідок розширюють уявлення про перебіг історичних подій напередодні підкорення політії сіверян Рюриковичами.
The article deals with finds that are not typical for the Romny culture. These include combs of antler, a cubic padlock and costume details. Such items are typical for the druzhina culture of Rus. Their appearance on the Siverian settlement in Poltava at the mid-tenth century attests to the contacts between the annalistic Siverians and the Rus. The place of discovery and chronology of the finds expand the understanding of the course of historical process on the eve of the Rurikid conquest of Siverians polity.
Дніпровське Лівобережжя, Русь, роменська культура, сіверяни, дружинні старожитності, тези конференції, Dnipro Left Bank, Rus, Romny culture, Siverians, Druzhina culture
Пуголовок Ю. О. Речі дружинного типу в сіверянських комплексах Полтави / Юрій Пуголовок // Археологічні студії: здобутки та перспективи 2023 : тези конференції, 26 січня 2023 року / [редкол.: О. Білинський (голова), М. Іванов, Д. Клочко, Ю. Ходукіна] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра археології. - Київ : НаУКМА, 2023. - C. 65-72.