Опанасенко, Любов
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
У статті розглянуто питання дослідження впливу навколишнього середовища на розвиток археологічних культур доби середнього бронзового віку України, охарактеризовано природно-кліматичні зміни, які почалися в цей час і впливали на характер та спосіб життя давнього населення.
The article considers the study of the impact of the environment on the development of archaeological cultures of the Middle Bronze Age of Ukraine, describes the natural and climatic changes that began at this time and which affected the nature and way of life of the ancient population.
екологічний фактор, середній бронзовий вік, природно-кліматична характеристика, тшинецько-комарівська культура, антропогенні екологічні фактори, культурне коло Бабине, тези конференції, ecological factor, Middle Bronze Age, natural and climatic characteristics, Tšinec-Komariv culture, anthropogenic ecological factors, Babyno cultural circle
Опанасенко Л. Екологічний фактор у розвитку археологічних культур середнього бронзового віку України / Любов Опанасенко // Археологічні студії: здобутки та перспективи 2022 : тези конференції, 27 січня 2022 року / [редкол.: О. Білинський (голова), М. Іванов, Д. Клочко, Ю. Ходукіна] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра археології. - Київ : НаУКМА, 2022. - C. 68-74.