Піднесена аура "Трьох кольорів"

Ходько, Олег
Усі три фільми побачили світ протягом 1993–1994 років, а створені були спільно Польщею, Францією та Швейцарією. Саме Франція забарвила трилогію у синє, біле та червоне – кольори її прапора. Кольори, крім свободи (синій), символізують рівність (білий) і братерство (червоний), і кожне з цих понять стало темою відповідного фільму. Однак цим символізм не обмежується; ба більше, ці теми навіть не відіграють аж настільки важливої ролі. Кесльовський в інтерв’ю студентській газеті Оксфордського університету зауважував, що так названо фільми насамперед тому, що гроші на їх створення були французькими. "Червоний" є найбільш філософською та спонукає до роздумів. У "Синьому" у нас був більш приголомшливий сюжет, у "Білому" – легка, наративна історія, де ми прислухаємося до того, що говорять персонажі.
Кшиштоф Кесльовський, Ірен Жакоб, "Пісня об’єднання Європи", Жюльєтт Бінош, Кароль та Домінік, Жюлі Дельпі, Жюлі Дельпі, Роджер Еберт, стаття
Ходько О. Піднесена аура "Трьох кольорів" / Олег Ходько // Кіно-Театр. - 2024. - № 4. - C. 39-42.