Еволюція та сутність етнокланових режимів: етноконфліктологічний вимір

Маруховська-Картунова, Ольга
Статтю присвячено аналізові еволюції та сутності етнокланових режимів. Виявлено, що ці режими мають, з одного боку, певний компромісний, а з другого – надзвичайно потужний конфліктний потенціал. Показано їх закритий, антидемократичний, антигромадянський характер. Доведено, що проникнення "етнокланових мереж" в офіційні інститути влади підриває і послаблює державу, перешкоджає її демократичним перетворенням та провокує етнополітичні конфлікти, а встановлення етнокланових режимів і впровадження етнокланової політики призводить до ескалації цих конфліктів чи навіть до громадянських війн.
The article is devoted to the analyses of the evolution and essence of the ethnoclan regimes. It was revealed that these regimes have, on the one side, some compromise but, on the other side – powerful conflict potential. Their rather strong influence on the state politics in the clan-divided society was displayed. It was proved that the infiltration of the ethnoclan networks into the official state institutions undermines and weakens the state, prevents its democratic transformations and provokes ethnopolitical conflicts, and formation of the ethnoclan regimes and realization of ethnoclan politics causes the escalation of these conflicts or even civil wars.
етноконфліктологічний вимір, етнокланові режими, етнокланові мережі, етнокланова політика, етнополітичні конфлікти, громадянські війни, стаття, ethnoconflictological dimension, ethnoclan regimes, ethnoclan networks, ethnoclan politics, ethnopolitical conflicts, civil wars
Маруховська-Картунова О. О. Еволюція та сутність етнокланових режимів: етноконфліктологічний вимір / Маруховська-Картунова О. О. // Наукові записки НаУКМА. - 2015. - Т. 173 : Політичні науки. - С. 61-67.