Від "бонапартика" до "мученика": образ Петлюри в кіно

Канівець, Анастасія
Розмову про Петлюру в кіно слід почати з того, як загалом відображалися в кінематографі Перші визвольні змагання. В радянському кіно вони були складовою ключової теми революції і т. зв. "громадянської війни" – тож увага до них була особливою. Зрозуміло, що за представниками українських національних сил закріпили статус ворога, та репрезентація їх мала свої особливості: в кіно просувався образ Української держави, незалежно від форми устрою, як квазі-державного утворення без майбутнього.
образ Петлюри, іронія, демон Української революції, Юрій Тютюнник, екранні репрезентації Петлюри, зв’язок із Заходом, "український наполеон", стаття
Канівець А. О. Від "бонапартика" до "мученика": образ Петлюри в кіно / Анастасія Канівець // Кіно-Театр. - 2022. - № 4. - C. 39-42.