Віталій Ажнов: "Дуже хочеться з кожною роллю творчо зростати" : [інтерв’ю]

Loading...
Thumbnail Image
Date
2023
Authors
Ажнов, Віталій
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Abstract
Віталій Ажнов (н. 1993) – український актор театру і кіно, викладач, радіоведучий. Народився у Калуші Івано-Франківської області. Закінчив КНУТКіТ ім. І. Карпенка-Карого (викладач –Дмитро Богомазов). З 2013 року працював у театрі "Вільна сцена", в Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра, в театрі "Золоті ворота". З 2018-го – актор Київського національного театру ім. І. Франка. Ролі: Дем’ян у "Безталанній" І. Карпенка-Карого, Карпо у "Лимерівні" Панаса Мирного, Калігула в однойменній виставі за Альбертом Камю (реж. усіх – Іван Уривський), Ломан у "Співай, Лоло, співай!" О. Чепалова, Артуро Уї у "Кар’єрі Артуро Уї, яку можна було спинити" Бертольда Брехта (реж. обох – Дмитро Богомазов), Мотл у "Поминальній молитві" за Шолом-Алейхемом (реж. Дмитро Чирипюк), Лаврін у "Кайдашевій сім’ї" Івана Нечуя-Левицького (реж. Петро Ільченко) та ін. З 2016 року викладає сценічну мову й акторську майстерність у столичних вишах і театральних школах. У кіно знімається з 2014 року. Ролі: Іржавий у комедії "Пригоди Sv. Миколая" Семена Горова (2018), Юро у мюзиклі "Гуцулка Ксеня" Олени Дем’яненко (2019), Максим-Володька Твердохліб в історичній сазі "І будуть люди" Аркадія Непиталюка (2020), Маркіян у серіалі "Кава з кардамоном" Ірини Громозди (2021), отець Людвік Вродарчик у "Вірити" Артема Шемета (2021), Казимир Малевич в ігровому фільмі "Малевич" Дар’ї Онищенко (прем’єра запланована на літо-осінь 2023). Диплом "За найкраще виконання чоловічої ролі" у виставі "Одруження" (роль Подкольосіна) на ІІІ Міжнародному фестивалі театральних шкіл "GATS" у Пекіні (Китай), премія Київського міського голови у номінації "Творчі досягнення".
Description
Keywords
фестиваль молодої режисури, театр "Золоті ворота", сучасні п’єси, поезія, благодійні літературні вечори, "Малевич", кіно під час війни, стаття
Citation
Ажнов В. Віталій Ажнов: "Дуже хочеться з кожною роллю творчо зростати" : [інтерв’ю] / розмовляла Вікторія Котенок // Кіно-Театр. - 2023. - № 3. - С. 32-35.