Поховання з ознаками поранень донецько-донської катакомбної культури

Дубяга, Андрій
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
У статті розглянуто поховання донецько-донської катакомбної культури з ознаками поранень. Зафіксовано поранення стрілами та сокирами-молотами, що доводить використання останніх як зброї. Незначна кількість поховань із пораненнями свідчить про те, що масштабних збройних конфліктів не відбувалося.
The article considers the burial of the Donetsk-Don catacomb culture with signs of injuries made by arrows and ax-hammers, which proves the use of the latter as weapons. The low proportion of burials with wounds indicates the absence of large-scale armed conflicts.
бронзова доба, донецько-донська катакомбна культура, поховання, поранення, зброя, тези конференції, Bronze Age, Donetsk-Don catacomb culture, burial, wounds, weapons
Дубяга А. Поховання з ознаками поранень донецько-донської катакомбної культури / Андрій Дубяга // Археологічні студії: здобутки та перспективи 2022 : тези конференції, 27 січня 2022 року / [редкол.: О. Білинський (голова), М. Іванов, Д. Клочко, Ю. Ходукіна] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра археології. - Київ : НаУКМА, 2022. - С. 17-24.