"Острів сліз": тема і сюжетно-образна концепція сценарію

Loading...
Thumbnail Image
Date
2024
Authors
Ямборко, Ольга
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Abstract
У 1986 році літературний доробок Івана Миколайчука поповнив новий сценарій, створений спільно з французькою режисеркою Еліан Сабате. "Острів сліз" є останнім з нині відомих дванадцяти кіносценаріїв Івана Миколайчука. Передумови його появи не менш цікаві, ніж сам його сюжет, що виник з життя. У 1983 році історія українки Катерини Ясенчук, яка емігрувала до США та через незнання англійської мови провела 55 років у психіатричній лікарні, стала надбанням світових інформаційних агентств, нею зацікавилась француженка Еліан Сабате з наміром зробити фільм. Через радянське посольство у Франції вона розшукала Івана Миколайчука, приїхала до Києва і попросила українського митця показати їй Західну Україну. Разом, у супроводі приставлених осіб з органів держбезпеки, вони відвідали Львів і Луцьк, а потім кожен писав свій варіант сценарію. Однак "Острів сліз" так і залишився на папері: Івана Миколайчука не стало у серпні 1987 року, тож ідея фільму "канула в Лету" разом із Еліан Сабате, котра у себе на батьківщині сьогодні більше відома як громадська діячка в місцевому самоврядуванні.
Description
Keywords
"Пам’ять батьківщини", Елліс Айленд, "Острів надії", "Фатальна пристрасть", сонет Емми Лазарус, Статуя Свободи, Катерина Ясенчук, стаття
Citation
Ямборко О. "Острів сліз": тема і сюжетно-образна концепція сценарію / Ольга Ямборко // Кіно-Театр. - 2024. - № 1. - С. 43-45.