Чоловіче, надто чоловіче

Собуцький, Михайло
26 травня 1907 року в Вінтерсеті, штат Айова, в родині місцевого фармацевта народився майбутній "ковбой номер один Америки". Справжнє його ім’я - Меріон Майкл Моррісон, а Джоном Вейном він назвався 1930 року на честь одного з генералів війни Півночі з Півднем. На той час родина встигла переїхати у Каліфорнію, а майбутній національний герой США - повчитися в університеті за футбольною стипендією (метр дев’яносто п ’ять зросту, під старість матиме вагу за сто кілограмів, і доведеться підбирати для Вейна коня спеціальної породи, здатного носити його вагу), попрацювати на знімальних майданчиках реквізитором, заприятелювати з режисером Джоном Фордом і знятися у кількох другорядних ролях. Перша слава прийшло до нього з фордівським "Диліжансом" (1939); а всього Вейн зіграв приблизно у двох сотнях фільмів. Помер 1979 року, й на його пошану по всій Америці було приспущено прапори.
"Аламо", Марлен Дітріх,, Рональд Рейган, "Червона ріка", вестерн "У пошуках" (The Searchers), стаття
Собуцький М. А. Чоловіче, надто чоловіче / М. А. Собуцький // Кіно-Театр. - 2007. - № 4. - С. 60-62.