Нова знахідка хреста "скандинавського типу" з Києва

Шекера, Нікіта
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
У статті розглянуто нову знахідку хреста так званого скандинавського типу з розкопок 2021–2022 рр. у Києві. Виокремлено його іконографічні особливості та здійснено спробу визначення його типологічної належності, опубліковано результати рентгенофлуоресцентного аналізу (РФА) сплаву металу.
The article discusses a new discovery of a cross of the so-called "Scandinavian type" from the excavations of 2021-2022 in Kyiv. Its iconographic features are highlighted, and an attempt is made to determine its typological affiliation; the results of X-ray fluorescence analysis (XRF) of the metal alloy are published.
хрести "скандинавського типу", атрибуція, хімічний аналіз, типологія, іконографія, тези конференції, Crosses of the "Scandinavian type", attribution, chemical analysis, typology, iconography
Шекера Н. В. Нова знахідка хреста "скандинавського типу" з Києва / Нікіта Шекера // Археологічні студії: здобутки та перспективи 2023 : тези конференції, 26 січня 2023 року / [редкол.: О. Білинський (голова), М. Іванов, Д. Клочко, Ю. Ходукіна] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра археології. - Київ : НаУКМА, 2023. - C. 73-80.