115: Філософія та релігієзнавство
Permanent URI for this collection
Browse
Recent Submissions
Now showing 1 - 5 of 15
- ItemДо питання генези та розвитку категорії піднесеного: актуалізація проблеми(2011) Стрехалюк, АндрійУ статті висвітлено особливості становлення і розвитку категорії піднесеного в історії філософської та естетичної думки.
- ItemСтудентські твори з бібліології в Київській духовній академії кінця ХІХ - початку ХХ ст.: вимоги та критерії оцінювання(2011) Головащенко, СергійРецензії викладачів Київської духовної академії на студентські праці з біблеїстики, вміщені у Протоколах засідань Ради КДА цього навчального закладу, проаналізовано як джерело ідейних, теоретико-методологічних і дидактично-методичних настанов.
- ItemПро семіотичну природу первородного гріха: дискурс влади у Книзі Буття 2:4Б–3:24(2011) Гачко, ОрисяУ статті представлено дискурс-аналіз біблійного наративу про створення перших людей. Розглядаючи Райський сад з точки зору паноптичної структури на кшталт тієї, про яку писав Мішель Фуко у книзі «Наглядати і карати» (1975), авторка аналізує наявність понять влади і знання в тексті Біблії.
- ItemКатха Упанішада в перекладі Павла Ріттера (1933): мотивація вибору тексту(2011) Завгородній, ЮрійСтаттю присвячено аналізу мотивів, що зумовили наукову зацікавленість харківського професора-індолога П. Ріттера (1872–1939) Катха упанішадою і спонукали його здійснити перший україномовний переклад видатної пам’ятки давньоіндійської культури.
- ItemУкраїнське ніцшеанство(2011) Лютий, ТарасУ статті розглянуто основні принципи появи та формування «українського ніцшеанства» на межі ХІХ–ХХ ст. Автор досліджує історичні, культурні, літературно-критичні, ідеологічні й мистецькі виміри рецепції Ніцше в Україні.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »