Актуальні питання сходознавства, славістики, україністики

Permanent URI for this collection

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 5 of 30
 • Item
  Арабська сирійська ситуація початку комунікативного контакту: ідіоетнічна специфіка
  (2010) Заза, Ю.
  У статті розглядаються регістрові характеристики арабської ситуації початку комунікативного контакту. Одиницею дослідження є ситуація зустрічі комунікантів, а матеріалом слугують сирійські сучасні художні фільми.
 • Item
  Енергетична безпека Україна в контексті міжнародно-правового регулювання транспортування нафти
  (2010) Туранли, Е.
  Розглядається проблема енергетичної безпеки України на основі правового аналізу міжнародних документів щодо транспортування нафти. Значна увага приділяється Чорноморсько-Каспійському регіоні, досліджується питання енергетичної незалежності та енергетичної ефективності, а також проблема диверсифікації джерел постачання нафти иіляхом створення міжнародних транспортних коридорів на основі міжнародного співробітництва окремих держав (зокрема, Україна, Азербайджан, Грузія, Туреччина, країни Європейського Союзу та інші ) у цій сфері.
 • Item
  Кримська війна у 1854-1856 роках: передісторія, дипломатія, документи
  (2010) Туранли, Ферхад Ґардашкан Оглу
  У статті досліджуються історія Кримської війни 1854-1856 pp. за даними турецьких джерел та історіографії, дипломатичних відносин між державами, котрі брали участь у зазначеній війні. Висвітлюються об 'єктивні причини, перебіг подій та наслідки цих подій. Також йдеться про суперечку між Російською та Османською імперіями, яка перетворилася на проблему всієї Європи, створення коаліції. Зазначимо, що після синопської трагедії королева Вікторія і Наполеон III пропонували провести мирні переговори для розв'язання конфлікту між названими імперіями.
 • Item
  Внесок Омеляна Пріцакау вірмено-кипчацькі студії
  (2010) Триярський, Е.
  У статті досліджено процес становлення і розвиток наукових зацікавлень Омеляна Пріцака, зокрема його інтерес до вірмено-кипчацьких студій і розглянуто його основні праці з цього питання.
 • Item
  «Требник» Петра Могили в контексті церковного реформування та культурно-освітньої діяльності автора
  (2010) Тома, Н.
  У статті з'ясовано роль і значення "Требника" Петра Могили в процесі церковного реформування, проаналізовано мову цієї книги, підкреслено наявність великої кількості абстрактної лексики й здійснено спробу її групування.