032 "Історія та археологія" Юдаїка
Permanent URI for this collection
Освітньо-наукова програма: "Юдаїка"
Browse
Recent Submissions
- ItemФункціонування єврейських цвинтарів Галичини від початку ХХ ст. до Другої світової війни(2022) Сєдова, Марина; Гнатюк, ОляУ магістерській роботі досліджено те, як функціонували єврейські цвинтарі Галичини від початку 20 століття до Другої світової війни, розглянуто основне законодавство центральної влади щодо єврейських цвинтарів та поховань та реакції громад на зміни нормативних актів, вивчено діяльність похоронних братств та їхня взаємодія між собою та з громадою, досліджено способи організації кагалами роботи єврейських цвинтарів, в першу чергу в Станіславові та Тернополі.
- ItemАнтисіоністські публікації в радянській пропаганді на території Української РСР (1948-1991)(2022) Кравчук, Вячеслав; Гірік, СергійМета роботи: дослідити аргументацію та способи донесення до широкої громадськості пропагандистських наративів післявоєнного періоду існування СРСР.
- ItemПам’ятники та пам’ятні знаки Голокосту в Галичині 1991-2021рр.(2022) Пермігіна, Катерина; Гірік, СергійМетою роботи є дослідження динаміки та особливостей комеморативного процесу встановлення пам’ятників і пам’ятних знаків Голокосту на теренах Галичини в Україні починаючи з 1991 р. до сьогодні, а також проаналізувати державну політику щодо історичної пам’яті Голокосту на заході України у різні роки зазначеного часу.
- ItemТворення "нової радянської жінки" в єврейській періодиці УСРР 1920-х рр.(2022) Стеценко, Марина; Гірік, СергійМета дослідження — дослідити та проаналізувати форми відображення в радянській єврейській періодиці 1920-х років жіночої тематики.
- ItemДосвіди єврейських жінок України за Голокосту(2021) Чеботарьова, Анастасія; Гірік, СергійМагістерське дослідження присвячене гендерно обумовленим досвідам єврейських жінок України під час Голокосту на території Вінницької, Київської та Рівненської областей. На основі усноісторичних джерел було виокремлено основні стратегії виживання у період 1941-1944 рр., взаємовідносини єврейок з єврейською та українськими громадами, а також з німецького-румунськими окупантами і місцевою владою. Досліджено проблему сексуального насильства, примусу до проституювання, насильства над вагітними та породіллям, інфантицид та гендеровану логіку вбивств, а також материнство і гендернозумовлені наративи у свідченнях тих, хто вижили.