032 "Історія та археологія" Юдаїка

Permanent URI for this collection

Освітньо-наукова програма: "Юдаїка"

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 5 of 17
 • Item
  Функціонування єврейських цвинтарів Галичини від початку ХХ ст. до Другої світової війни
  (2022) Сєдова, Марина; Гнатюк, Оля
  У магістерській роботі досліджено те, як функціонували єврейські цвинтарі Галичини від початку 20 століття до Другої світової війни, розглянуто основне законодавство центральної влади щодо єврейських цвинтарів та поховань та реакції громад на зміни нормативних актів, вивчено діяльність похоронних братств та їхня взаємодія між собою та з громадою, досліджено способи організації кагалами роботи єврейських цвинтарів, в першу чергу в Станіславові та Тернополі.
 • Item
  Антисіоністські публікації в радянській пропаганді на території Української РСР (1948-1991)
  (2022) Кравчук, Вячеслав; Гірік, Сергій
  Мета роботи: дослідити аргументацію та способи донесення до широкої громадськості пропагандистських наративів післявоєнного періоду існування СРСР.
 • Item
  Пам’ятники та пам’ятні знаки Голокосту в Галичині 1991-2021рр.
  (2022) Пермігіна, Катерина; Гірік, Сергій
  Метою роботи є дослідження динаміки та особливостей комеморативного процесу встановлення пам’ятників і пам’ятних знаків Голокосту на теренах Галичини в Україні починаючи з 1991 р. до сьогодні, а також проаналізувати державну політику щодо історичної пам’яті Голокосту на заході України у різні роки зазначеного часу.
 • Item
  Творення "нової радянської жінки" в єврейській періодиці УСРР 1920-х рр.
  (2022) Стеценко, Марина; Гірік, Сергій
  Мета дослідження — дослідити та проаналізувати форми відображення в радянській єврейській періодиці 1920-х років жіночої тематики.
 • Item
  Досвіди єврейських жінок України за Голокосту
  (2021) Чеботарьова, Анастасія; Гірік, Сергій
  Магістерське дослідження присвячене гендерно обумовленим досвідам єврейських жінок України під час Голокосту на території Вінницької, Київської та Рівненської областей. На основі усноісторичних джерел було виокремлено основні стратегії виживання у період 1941-1944 рр., взаємовідносини єврейок з єврейською та українськими громадами, а також з німецького-румунськими окупантами і місцевою владою. Досліджено проблему сексуального насильства, примусу до проституювання, насильства над вагітними та породіллям, інфантицид та гендеровану логіку вбивств, а також материнство і гендернозумовлені наративи у свідченнях тих, хто вижили.