Кафедра культурології

Permanent URI for this collection

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 5 of 316
 • Item
  Метафора як інструмент наукового пізнання. Рецензія на монографію: Федорак, Назар. Вінець і Вирій українського Бароко. Сім наближень до Григорія Сковороди (Харків: Акта, 2020), 172 с.
  (2022) Довга, Лариса
  Книжка Назара Федорака "Вінець і Вирій українського Бароко. Сім наближень до Григорія Сковороди", мабуть, не є науковою монографією у стислому розумінні цього поняття. Радше, це зібрані під однією палітуркою нариси, кожен з яких став своєрідною спробою отого "наближення" до осягнення смислів, закладених у текстах українського мислителя, та й до нього самого теж. І хоча внутрішньо нариси поєднані між собою не тільки спільним об’єктом наукових зацікавлень Автора, але й загальною науковою концепцією, певною логікою викладу матеріалу, стилем писання тощо, кожен з них цілком можна розглядати зокрема як самостійну, довершену розвідку.
 • Item
  Щоденник колоризму. 25 серпня у галереї "АВС-арт" представлять роботи Ольги Морозової
  (2021) Петрова, Ольга
  Стаття розміщена у газеті "День", 2021 р.
 • Item
  Мистецтво "неслухняних" переломного часу (кінця 1980-х - початку 1990-х)
  (2021) Петрова, Ольга
  У статті викладено історіографічний огляд недержавного сектора культури й процесів, які відбувались у мистецькому житті України в переломний час кінця 1980-х — початку 1990-х. Показано різні аспекти: зміна стилістичних тенденцій, здобуття творчої свободи наймолодшим поколінням художників, вагомі соціальні зрушення, описана економічна ситуація та актуальне питання художнього ринку, який щойно виникав на уламках радянщини. На прикладі діяльності Тіберія Сільваші, групи "Живописний заповідник", учасників Паркомуни показано, як відбувались зміни не лише у творчості художників, але як у зв’язку з останніми змінами відбувався перехід до ринкових стосунків. Описано становлення галерейного руху Києва, а саме діяльність таких установ, як "Ательє Карась", "Триптих", "Галерея 36", "L-Art", "Ірена", "Бланк Арт" та інших. Унаочнено проблемні моменти, проведено аналіз зовнішніх та внутрішніх факторів, які визначили шлях галерейної діяльності Києва в перші роки незалежності України. Порушено проблему колекціонування творів мистецтва представниками осередку "свіжоспеченої" буржуазії. Матеріали статті можуть бути використані в подальших наукових дослідженнях з історії художнього ринку України, зокрема галерейної справи.
 • Item
  Сім чудес світу [електронний ресурс]
  (2020) Король, Денис
  Стаття розміщена у Великій українській енциклопедії (Київ, 2020).
 • Item
  Світогляд [електронний ресурс]
  (2020) Король, Денис
  Стаття розміщена у Великій українській енциклопедії (Київ, 2020).