Семінар "Цифрова підтримка наукових досліджень"

Від відкритого доступу до відкритої науки: виклики часу
    (2017-10-09) Ярошенко, Тетяна
    Презентація до семінару "Цифрова підтримка наукових досліджень"
    Практики управління науковими даними: Європейський досвід
    (2017-10-09) Кучма, Ірина
    Презентація до семінару "Цифрова підтримка наукових досліджень" 9 жовтня 2017 р., м. Київ. Науковці, університети, наукові організації та наукові фонди європейських країн приділяють значну увагу відкритим науковим даним та управлінню науковими даними. Ми поговоримо про успішні практики, корисні ресурси й вільні онлайн-інструменти з управління науковими даними.
    Issues and Strategies in the Effectiveness of Research Data Stewardship: Perspectives from the U.S. and Florida State University.
    (2017-10-09) Julian, Renaine
    This presentation will cover current best practices and current issues in management of research data. It will also include an overview developments related to data management activities in the United States including: academ-ic institutions, academic libraries, and funding agencies. There will be a discus-sion of how to meet data management challenges and demands at the institu-tion level using Florida State University as a case study.
    Пілотна програма відкритих наукових даних Горизонту 2020
    (2017-10-09) Кучма, Ірина
    Презентація до семінару "Цифрова підтримка наукових досліджень" 9 жовтня 2017 р., м. Київ. Успішне впровадження обов'язкового відкритого доступу до наукових результатів за програмою Горизонт 2020 започаткувало пілотну програму відкритих наукових даних - "відкриті, наскільки можливо, закриті, наскільки потрібно". Ідеться про спробу надати доступ до всіх наукових даних, які генерують проекти за програмою Горизонт 2020, з мінімальними обмеженнями, дотримуючись вимог конфіденційності й приватності. Ми поговоримо про вимоги пілотної програми і про те, як написати план з управління науковими даними.
    Що треба знати перш, ніж поширювати наукові дані?
    (2017-10-09) Борисова, Тетяна
    Презентація до виступу на семінарі "Цифрова підтримка наукових досліджень" 9 жовтня 2017 р., м. Київ.
    Складання плану з управління науковими даними
    (2017-10-09) Кучма, Ірина
    Презентація до семінару "Цифрова підтримка наукових досліджень" 9 жовтня 2017 р., м. Київ. План з управління науковими даними є одним із перших етапів наукового дослідження, в якому ідеться про те, які дані потрібні для дослідження, в яких форматах, в якому обсязі, з якою регулярністю, і хто є власником даних. Ми поговоримо про те, де можна зберігати дані, як можна забезпечити їхнє довгострокове збереження, якою має бути структура даних і формати файлів, і які дані можна відкривати для повторного використання.
    Метадані: чому виникає хаос і як отримати з нього достовірну інформацію
    (2017-10-09) Тихонкова, Ірина
    Презентація до семінару "Цифрова підтримка наукових досліджень" 9 жовтня 2017 р., м. Київ. В різних інформаційних системах одна і та ж вихідна інформація може бути описана різними ідентифікаторам, що призводить до певних ускладнень при обміні даними. Ініціатива Metadata2020 закликає до створення загального формату, що дозволить інтенсифікувати обмін інформацією.