Магістерські випускні роботи
Permanent URI for this community
Browse
Browsing Магістерські випускні роботи by Issue Date
Now showing 1 - 20 of 828
Results Per Page
Sort Options
- ItemМоделі темпоральності в міждисциплінарних проектах початку ХХ століття (Ріґль, Варбург, Ґомбріх, Беньямін)(2008-07-10T14:17:03Z) Артюх, Володимир; Джулай, ЮрійУ кваліфікаційній роботі на здобуття ступеня магістра культурології розглядаються міждисциплінарні проекти дослідження візуальності, до яких застосувується проблематика історичного пізнання. Вперше у вітчизняній гуманітаристиці зроблено спробу порівняти теоретичні побудови А. Варбурга та А. Ріґля у розрізі їхніх поглядів на історію, а також пере-інтерпретувати теоретичну спадщину Варбурга у світлі поглядів на історію Вальтера Беньяміна.
- Item"Оптичне несвідоме" у візуальній культурі(2008-07-13T14:25:10Z) Радинський, Олексій; Собуцький, МихайлоВ кваліфікаційній роботі на здобуття ступеня магістра культурології досліджується взаємодія марксистського та психоаналітичного проектів в теорії та практиці неігрового кіно 1920-30-х років
- ItemВізуальність урбаністичного простору: образ, дисплей, екран(2009) Стоянова, Марія; Брюховецька, ОльгаКваліфікаційна робота на здобуття академічного ступеня магістра культури досліджує різні ефекти такого візуального опосередкування та представлення на "глядача". Історичні рамки дослідження – період від XIX ст. до нашого часу. Географічно: великі міста Європи, Америки. Останній розділ присвячено пострадянському простору (на прикладі Києва).
- ItemНові медіа в контексті сучасної музичної культури(2009-06-06T15:09:14Z) Парфан, Надія; Івашина, ОлександрВ магістерській роботі досліджується вплив нових медіа на музичну культуру. Розглядаються нові практики слухання, зміна акустичного сприйняття, трансформація статусу музичного твору та відносини слухачів з музикантами. Для аналізу явищ MP3, файлообміну, віртуальних спільнот і феномену walkman'a застосовані праці Франкфуртської школи (Т.Адорно, В.Беньямін), sound studies (Ж.Атталі, Р.М.Шафер), Маршала Маклюена та Жиля Дельоза.
- ItemКогнітивні карти Києва: від радянського до пострадянського урбаністичного простору(2009-07-01T15:25:58Z) Хвиль, Анна; Брюховецька, ОльгаМетою кваліфікаційної роботи на здобуття ступеня магістра культури є спроба дослідження когнітивних карт Києва, як таких, що походять безпосередньо від об’єктивного простору міста, але свідчать про загальні зміни при переході від радянської до пострадянської соціальності.
- ItemКорпоративна культура НаУКМА: стан та перспективи розвитку (соціологічний аналіз)(2010-09-27T13:16:41Z) Запорожець, Дарина; Королько, ВалентинМетою даної дипломної роботи є теоретичний та соціологічний аналіз корпоративної культури НаУКМА, стану її структурних елементів, витоків формування та перспектив розвитку.
- ItemМоделі комунікативної раціональності в критичній соціальній теорії Юрґена Габермаса(2011-09-13T12:12:13Z) Дмитренко, Ксенія; Єрмоленко, АнатолійМагістерська робота присвячена розглядові критичної соціальної теорії Юрґена Габермаса, – її основних понять та становлення. В контексті Габермасової творчості можна виокремити два типи соціальної критики, – рефлексійну та комунікативну. Обидві теоретичні побудови спираються на модель нормативно-емпіричної дисципліни, проте якщо в першій головну роль відіграє герменевтична складова, то у другій, – нормативно-трансцендентальна.
- ItemДискримінація за віком на ринку праці України(2013) Білослудцев, СергійМагістерська робота є спробою розглянути аспекти вікової дискримінації, оцінити їх відмінності і виробити рекомендації для протидії утисків населення за віком.
- ItemПрава людей з інтелектуальною недостатністю, що користуються послугами психоневрологічних інтернатів в Україні(2013-07-05T12:50:46Z) Чернишевська, Людмила; Грига, ІренаКваліфікаційна робота на здобуття академічного звання магістра гуманітарних наук. Мета магістерської роботи: вивчення стану дотримання прав людей з інтелектуальною недостатністю, що користуються послугами психоневрологічних інтернатів України.
- ItemКраудсорсинг інформації в українських медіа: кейси, проблеми та потенціал.(2015) Шиян, ОксанаМагістерська робота присвячена темі краудсорсингу інформації в ЗМІ, зокрема дослідженню проблем та потенціалу краудсорсингу в українських медіа. Джерельну базу наукового дослідження складають краудсорсингові проекти інформаційних сайтів "StopFake", "Тексти.org.ua" та "Vgorode". У першому розділі автор розглядає основні наукові праці, дослідження і практичні кейси, що пояснюють концепцію краудсорсингу, а також аналізує зарубіжний досвід застосування краудсорсингу в ЗМІ і актуальні його проблеми. В другому розділі розглядаються українські кейси застосування краудсорсингу для визначення їх проблем та потенціалу. Автором наводиться методологія дослідження, його теоретична основа та результати. Теоретичною основою дослідження є концепції медіа-грамотності та краудсорсингу в журналістиці, теорія дискурсу, а також альтернативна парадигма розвитку. Методологічну основу наукової роботи складають метод глибинного інтерв’ю, метод опитування (онлайн-анкетування) та дискурс-аналіз. Результати дослідження структуровані та проаналізовані відповідно до визначеної методології.
- ItemВплив звукового континууму на конструювання кінематографічного повідомлення(2015) Єрмак, О.; Брюховецька, ОльгаКваліфікаційна робота на здобуття ступеня магістра зі спеціальності 8.02010101 Культурологія. Мета магістерської роботи – показати на прикладі аудіовізуального аналізу конкретних фільмів внесок звукового континууму в процес конструювання кінематографічного повідомлення.
- ItemВикористання міфу про Велику Вітчизняну війну як інструменту історичної політики Путінського режиму у сучасному російському кінематографі: від 60-ї до 70-ї річниці(2015-06) Бухало, Катерина; Брюховецька, ОльгаУ магістерській роботі йдеться про формування та функціонування міфу про Велику Вітчизняну війну як стрижневого елементу історичної політики Путінського режиму. На прикладі конкретних фільмів ("Ми з майбутнього", "Туман", "Ми з майбутнього 2", "Матч", "Білий тигр") досліджуються такі аспекти історичної політики: використання минулого як джерела легітимізації влади, меморіальні війни з сусідніми державами, символічний конструкт "Вічної війни". Нове прізвище авторки - Богуславська Катерина.
- ItemФункціонування нарації та фокалізації в кіно(2016) Осипенко, Анастасія; Брюховецька, ОльгаУ магістерській роботі проаналізовано функціональні особливості складових кінонаративу – нарації та фокалізації, і їхніх агентів – наратора та фокалізатора. Для цього обрано типологічний підхід: через вибудування струнких класифікаційних схем (на основі авторського синтезу й критики наявних типологій) було досліджено, як функціонуть різні типи наратора й фокалізатора в різних жанрово-стильових формах кіно.
- ItemМозаїки радянського періоду у просторі сучасного Києва(2016) Стьопкина, Юлія; Нікішенко, ЮліяМагістерська робота присвячена особливостям функціонування мозаїк радянського періоду у контексті сучасного Києва та їх трансформаціям у межах символічних протистоянь сьогодення. В ньому простежено зв'язок розвитку монументального мистецтва у другій половині ХХ ст. в СРСР із змінами в архітектурі та містобудуванні та проаналізовано поняття "синтезу мистецтв". В роботі досліджено найбільш розповсюджені структурні елементи радянських мозаїчних панно в Києві та способи репрезентації жіночого та чоловічого тіла. Виявлено проблематичні точки функціонування мозаїчних панно у сучасному місті. Твори монументального мистецтва було розглянуто в контексті урбаністичних досліджень та сучасних напрямків міського
- ItemФотографічна репрезентація війни на сході України(2016) Олійник, Євгенія; Брюховецька, ОльгаУ магістерській роботі йдеться про механізми функціонування різних дискурсів у репрезентації війни на сході України. На прикладі новинарських фотоілюстрацій, репортажів та художніх проектів продемонстровано, як саме сконструйовані образи учасників конфлікту на Донбасі, які з них домінують, а які виступають альтернативними.
- ItemЗаконодавча процедура в Україні та її вплив на якість законів(2017) Берко, Степан; Козюбра, МиколаМагістерська робота присвячена дослідженню законодавчої процедури в Україні та її впливу на прийняття якісних законів в їх загально-соціальному розумінні. В дослідженні проаналізовано природу законодавчої процедури, виокремлені основні її принципи, а також відмежовано поняття «законодавча процедура» від суміжних понять. Автор досліджує чотири стадії законодавчої процедури (законодавча ініціатива, обговорення законопроектів, прийняття закону та підписання і опублікування закону) з точки зору дотримання принципів законодавчої процедури, ролі суб’єктів законодавчої процедури, а також з точки зору наявного правового регулювання в Україні та практики його застосування. На підставі аналізу рішень, ухвалених парламентом протягом листопада 2014 – грудня 2015 років, виявлено основні хиби законодавчої процедури в Україні. Результатом проведеного дослідження стали рекомендації щодо шляхів вдосконалення законодавчої процедури в Україні. Перша частина рекомендацій пов’язана із внесенням змін до Конституції України – це, зокрема, позбавлення Президента України права законодавчої ініціативи; прийняття законів більшістю від присутніх народних депутатів; обмеження права вето Президента України виключно до питань конституційності закону; подолання вето Президента України у парламенті більшістю від його конституційного складу. Друга частина рекомендацій може бути впроваджена на рівні Регламенту Верховної Ради – це, зокрема, обмеження права законодавчої ініціативи народних депутатів України шляхом встановлення мінімальної кількості ініціаторів законопроекту та запровадження правила, відповідно до якого єдиним ініціатором законопроектів, які регулюють сферу публічних фінансів, може бути Кабінет Міністрів України.
- ItemТрансформація наративних технік від класичного кіно до цифрових трансмедіальних проектів(2017-06-16) Рибачук, Катерина; Брюховецька, ОльгаМагістерська робота присвячена темі функціонування наративу в різних типах екранних медіа – кіно, відео, телебаченні (зокрема "повільному телебаченні"), VR і трансмедіальних проектах. Розглянуте питання впливу інтерактивності на конструювання наративу, а також те, яким чином однолінійні наративи в старих медіа трансформуються у великі поліфонічні наративи у трансмедіальних проектах, що дають змогу аудиторії екранних медіа перейти від позиції глядача до позиції користувача як співавтора.
- ItemПосольства київських ієрархів до Москви 1583 – 1686 рр.(2018) Мотуз, Марія; Григор’єва, ТетянаМагістерська робота, спеціальність 032 "Історія та археологія" освітньо-наукової програми "Історія". Мета роботи полягає у дослідженні контактів Київської митрополії з Московським царством протягом 1583 – 1686 років.
- ItemВплив страхів на процес прийняття життєвих рішень у період пізньої юності: магістерська робота(2018) Стародуб, Максим; Чернобровкін, ВолодимирРобота присвячена проблемі прийняття життєвих рішень особами у період пізньої юності; розкриваються особливості впливу різних факторів, (смисложиттєвих орієнтацій, життєвої позиції, імпульсивності) на процес прийняття життєвих рішень; описується вплив різних видів страхів на цей процес. Результати дослідження показали, що вплив страхів на процес прийняття життєвих рішень у період пізньої юності у великій мірі визначається особливостями цього вікового періоду, такими як формування ідентичності та затвердження власного Я у суспільстві. Таким чином, найбільш впливовими видами страху у цей період є соціофобія, що складається зі страху соціальних оцінок та страху соціальних взаємодій, та фортунофобія (страх перед долею). Соціофобія має такий сильний вплив через те, що молоді люди у цей період проходять через процес сепарації від батьківської сім’ї та приєднуються до суспільства як окремі індивіди, і тому думка суспільства про них як про особистість стає для них дуже важливою. Фортунофобія є по суті страхом невідомої та невідворотної долі, яка є невіддільною частиною прийняття будь-якого життєвого рішення, особливо в період юності, коли люди приймають свої перші важливі рішення у житті. За результатами проведеного дослідження встановлено, що осмисленість життя має зворотній зв’язок з впливом страхів на процес прийняття життєвих рішень, тобто чим більш осмислене життя особи, тим менший вплив страхів. В той же час, імпульсивність має прямий кореляційний зв’язок з процесом прийняття життєвих рішень, тобто чим більше людина імпульсивна, тим більше страхи впливають на процес прийняття життєвих рішень. Життєва позиція «Я +, Світ –» найменше піддається впливу страхів на процес прийняття життєвих рішень. Також, вплив страхів виступає більше як мотивуючий, ніж як стримуючий фактор, який примушує молодих людей рухатися уперед та змінювати своє життя.
- ItemДіяльність національних асоціацій соціальних працівників(2018) Білоус, Ольга; Гусак, НаталіяДипломна робота на здобуття академічного звання магістра за спеціальністю "Соціальна робота". Мета роботи – описати діяльність національних асоціацій соціальних працівників.