Зв'язок культурного споживання та позиції у соціальній структурі: теоретичні підходи в емпіричних дослідженнях у західній соціології

Loading...
Thumbnail Image
Date
2011
Authors
Міняйло, І.
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Abstract
У статті розглянуто теоретичні підходи до вивчення зв’язку між позицією індивіда у соціальній структурі та особливостями культурного споживання, зокрема, альтернативні підходи: твер- дження про сильний та слабкий зв’язок. У рамках першого підходу дослідники виділяють тези: про гомологічність зв’язку vs. культурної «всеїдності» (схильності до споживання «високостатусного» мистецтва разом із «менш статусними» жанрами) та «однолюбства» (схильності до більш статусно-однорідного споживання). У рамках другого підходу, що наголошує на слабкості означеного зв’язку, дослідники виокремлюють: теорію «нового середнього класу», теорію нових ідентичностей та теорію «суспільства добробуту і нерівності». Стаття має на меті сприяти аналізу культурного споживання в Україні у контексті порівняльних досліджень.
Description
Keywords
соціальна стратифікація, теоретичні підходи, культурне споживання
Citation
Міняйло, І. В. Зв'язок культурного споживання та позиції у соціальній структурі: теоретичні підходи в емпіричних дослідженнях у західній соціології / Міняйло І. В. // Наукові записки НаУКМА. - 2011. - Т. 122 : Соціологічні науки. - С. 19-23.