Гончарова, Ярослава
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Роботу присвячено визначенню функцій ненормативної лексики в прозових текстах С. Жадана на прикладі конкретних комунікативних ситуацій. Також було запропоновано поділ функцій на дві групи — загальні та специфічні. Дослідження дало можливість простежити динаміку використання субстандартних слів і зміну їхніх функцій, що зумовлено особливостями творів.
The work is devoted to the determination of the functions of profanity in the prose texts of S. Zhadan on the example of specific communicative situations. It was also proposed to divide functions into two groups — general and specific. The research made it possible to trace the dynamics of the use of substandard words and changes in their functions, due to the peculiarities ofthe texts.
функції лексем, ненормативна лексика, комунікативна ситуація, тези конференції, lexeme functions, profanity, communicative situation
Гончарова Я. С. Динаміка використання ненормативної лексики в комунікативних ситуаціях у романі "Ворошиловград" та п'єсі "Хлібне перемир'я" С. Жадана / Ярослава Гончарова // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VII Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 26 травня 2023 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2023. - С. 70-74.