Архівні документи до історії України: проблема методології дослідження

Туранли, Ферхад Ґардашкан Оглу
Розглянуто необхідність розроблення відповідної методології з метою ретельного опрацювання архівних документів, зокрема османсько-тюркською мовою. Адекватний переклад документів на українську мову та їх тлумачення є важливим свідченням об’єктивного висвітлення історії українсько-турецьких взаємин козацької доби.
The study considers the needs of the development of a corresponding study methodology with the purpose of providing a thorough working with archival documents, in particular those in the Osman Turkish language. An adequate translation of such documents into Ukrainian and their interpretation is important demonstration of the objective highlighting of the history of the Ukrainian-Turkish relations in the Cossack period.
Рассмотрена необходимость разработки соответствующей методологии с целью тщательной обработки архивных документов, в частности на османско-тюркском языке. Адекватный перевод документов на украинский язык и их толкование является важным свидетельством объективного освещения истории украинско-турецких взаимоотношений казацкого периода.
архівні документи, османсько-тюркська мова, арабське письмо, методологія, концепція українського сходознавства, стаття, archival documents, the Osman Turkish language, Arabic writing, methodology, a concept of the Ukrainian oriental studies, архивные документы, османско-турецкий язык, арабское письмо, методология, концепция украинского востоковедения
Туранли Ф. Архівні документи до історії України: проблема методології дослідження / Ферхад Туранли // Вісник Львівського університету. Серія філологічна. - 2011. - Вип. 53. - C. 55-65.