Погорєлова, Анна
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Дослідження окреслює мовні особливості дописів видання «Гомін України» порівняно й з ранішою правописною традицією газети, і з сучасним українським правописом. Зафіксовано мовні характеристики на різних мовних рівнях, підтверджено, що вони зазнали значної асиміляції до мови континентальних українців. Визначено також і причини такого уподібнення.
The study outlines the linguistic features of the articles of the “Homin of Ukraine” publications compared to the earlier spelling tradition of the mentioned newspaper and modern Ukrainian spelling. Linguistic characteristics at different language levels were recorded, and it was confirmed that they underwent significant assimilation to the language of Ukrainians of Ukraine. The reasons for such assimilation are also determined.
українська діаспора, мова діаспори, мовні особливості, мовна інтерференція, тези конференції, Ukrainian diaspora, diaspora language, linguistic features, language transfer
Погорєлова А. В. Сучасна мова преси української діаспори Канади (на матеріалі видання "Гомін України") / Анна Погорєлова // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VII Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 26 травня 2023 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2023. - С. 160-164.