Ралф Кедворт: основні ідеї теорії пізнання Кембриджського платоніка XVII ст.

Колесник, Артем
У запропонованій статті автор розглядає основні ідеї теорії пізнання Ралфа Кедворта, одного з найцікавіших і найталановитіших філософів-теологів Кембриджської платонічної школи XVII ст., у працях якого вона досягла апогею свого розвитку. Дослідження розгортається на тлі Кедвортової критики епістемології Декарта та емпіричної доктрини Гобса. Оскільки український читач має змогу ознайомитися з філософськими поглядами Кедворта вперше, для кращого розуміння думок мислителя автор приділяє чимало уваги аналізові загального історико-філософського контексту, що суттєво зумовив як розвиток ідей Кембриджського платонічного гуртка в цілому, так і засадничих принципів теорії пізнання Ралфа Кедворта зокрема.
The main concern of this article is to give a brief but precise account of the basic epistemological ideas of Ralph Cudworth, the chief leader of the seventeenth-century school of philosopher-theologians from Cambridge. The analysis of Cudworth's essential concepts is mostly done in the context of his criticism of Hobbesian empirical doctrine and Cartesian theory of knowledge. It is the first research on the Cambridge Platonists published in Ukraine. Hence the author has found it expedient and helpful for a reader to present Cudworth's thoughts within the broad historical framework.
філософія, теолог, Кембриджська платонічна школа, пізнання, Кедворт Ралф, Декарт Р., емпірична доктрина, стаття
Колесник А. С. Ралф Кедворт: основні ідеї теорії пізнання кембриджського платоніка XVII ст. / Артем Колесник // Маґістеріум. Вип. 3. Історико-філософські студії / [редкол. : В. С. Горський (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія". - Київ, 2000. - С. 13-21.