Сучасні тенденції у реформуванні вищої освіти в розвинених країнах світу

Рарог, Юрій
Стаття розкриває основні напрямки і суть змін, що відбуваються у вищій освіті найрозвиненіших країн світу. Оскільки ця тема об'ємна і складна, автор зосередив свою увагу на дослідженні відповідних процесів у країнах Північної Америки, Західної і Центральної Європи. Матеріали по країнах Східної Європи, Латинської Америки, Азії та Африки використовуються частково для проведення порівняльного аналізу. Розглядаються дві тенденції в реформуванні вищої школи, що досить яскраво проявили себе в більшості країн означених регіонів: демократизація і підвищення ефективності вищої школи. Автор висвітлює зміст і значення цих процесів, аналізує методи проведення реформ та їх цілі.
This article reveals the main directions and meaning of changes, which take place in the Higher Education of the most developed countries of the world. Thus, the theme is great and complex, author has concentrated his attention to study some processes in the countries of North America, Western and Central Europe. Two trends of higher education reformation were searched in this work: democratization and increasing of higher education efficiency. They have appeared definitely in the regions, which were pointed out. The author describes the meaning and content of these processes. He analyses some methods and goals to achieve them.
the university education, реформування вищої освіти, розвинені країни світу, Північна Америка, Західна і Центральна Європа
Рарог Ю. В. Сучасні тенденції у реформуванні вищої освіти в розвинених країнах світу / Ю. В. Рарог // Наукові записки НаУКМА. - 2001. - Т. 19 : Політичні науки. - С. 59-64.