Шиболети російсько-української війни як маркер опозиції "свій — чужий"

Штанько, Ярослава
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
У дослідженні розглядаються шиболети як маркер опозиції "свій - чужий" упродовж світових конфліктів чи воєн та впродовж російсько- української війни. Виявлено, що найперші випадки використання таких мовних одиниць засвідчено ще 2014 року, але їхнє поширення припало на час повномасштабного вторгнення. Розглянуто як слова, так і речення-паролі, окреслено різницю в сприйнятті подібних мовних одиниць різними народами.
This paper examines shibboleths as a marker of "friend or foe" opposition during global conflicts or wars and during the Russian-Ukrainian war. It has been found that the first cases of using such linguistic units were recorded in 2014, but their spread occurred during the full-scale invasion. Both words and password sentences are considered, and the difference in the perception of such linguistic units by different peoples is outlined.
шиболет, розрізнення, паляниця, слово-пароль, тези конференції, shibboleth, distinction, palianytsia, watchword
Штанько Я. О. Шиболети російсько-української війни як маркер опозиції "свій - чужий" / Ярослава Штанько // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VIIІ Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 24 травня 2024 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2024. - C. 232-237.