Рєка, Назар
Відсіч Україною збройної агресії росії потребує великої кількості людського ресурсу, зокрема підготовлених фахових спеціалістів у військовій сфері. Наразі Україна відчуває нестачу кваліфікованих спеціалістів, які були б спроможні здійснювати навчання необхідних військових кадрів, таких як сапери, оператори FPV-дронів та інші. Надання послуг військового консалтингу приватними військовими компаніями у сфері навчання фахових спеціалістів допомогло б забезпечити Збройні Сили України необхідними кадрами. Однак в Україні немає нормативно-правового регулювання правового статусу ПВК. Такі умови створюють труднощі для організації та діяльності компаній, які надають послуги військового консалтингу, що вкрай необхідні для України.
приватні військові компанії , збройний конфлікт, військовий консалтинг, Збройні Сили України, "Про військово-консалтингову діяльність", Женевський центр демократичного контролю, дотримання прав людини, тези конференції
Рєка Н. П. Правовий статус приватних військових компаній в Україні: проблеми та перспективи їх вирішення / Рєка Назар Павлович // Сучасні виклики приватного права в умовах війни : збірник наукових праць учасників круглого столу (1 лютого 2024 року, Київ, Україна) / [орг. комітет: Ханик-Посполітак Р. Ю., Федосєєва Т. Р.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Факультет правничих наук, Кафедра приватного права. - Київ : НаУКМА, 2024. - C. 88-97.