Ряполова, Яна
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Авторка визначає сучасне ставлення суспільства до ромського етносу на території України за допомогою асоціативного експерименту. Результати дослідження визначили стереотипність поняття "цигани" порівняно з поняттям "роми", при цьому виявлені стереотипи основані на уявних зовнішніх рисах етносу. Натомість нейтральні асоціації до поняття "роми" свідчать про толерантність і неупередженість.
The author defines the current attitude of society towards the Romani ethnic group on the territory of Ukraine with the help of an associative experiment. The results of the study determined the stereotyping of the concept of "Gypsies" compared to the concept of "Romani", while the identified stereotypes are based on imaginary external features of the ethnic group. Instead, neutral associations with the concept of "Romani" indicate tolerance and impartiality.
стереотип, національно-мовна картина світу, асоціативний експеримент, роми, цигани., тези конференції, stereotype, national-linguistic picture of the world, associative experiment, Romani, Gypsies
Ряполова Я. Стереотип рома в українській національно-мовній картині світу (на основі вільного асоціативного експерименту) / Яна Ряполова // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VII Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 26 травня 2023 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2023. - С. 184-189.