Правове регулювання волонтерської діяльності в умовах воєнного стану в Україні

Бондар, Єлизавета
Волонтерська діяльність, яка є формою громадянської участі, є невід’ємною частиною соціально-гуманітарного реагування на кризові ситуації під час збройних конфліктів. В умовах сьогодення в Україні волонтери відіграють вирішальну роль у наданні необхідної допомоги як військовим, так і цивільному населенню. Отже, перспективи розвитку волонтерської діяльності в Україні зумовлено необхідністю узгоджених зусиль влади, волонтерів і благодійників для забезпечення ефективної та справедливої гуманітарної допомоги в умовах воєнного конфлікту. Водночас, зазначені законодавчі зміни визначають новий рівень волонтерської діяльності в Україні в умовах воєнного стану. Їхня мета — забезпечити ефективність і справедливість гуманітарної допомоги, а також уникнути недобросовісних схем і забезпечити контроль за цільовим використанням отриманих ресурсів.
Верховна Рада України, Закон України, Кабінет Міністрів України, Єдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомоги, іноземні донори, "Єдине вікно для міжнародної торгівлі", тези конференції
Бондар Є. В. Правове регулювання волонтерської діяльності в умовах воєнного стану в Україні / Бондар Єлизавета Вікторівна // Сучасні виклики приватного права в умовах війни : збірник наукових праць учасників круглого столу (1 лютого 2024 року, Київ, Україна) / [орг. комітет: Ханик-Посполітак Р. Ю., Федосєєва Т. Р.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Факультет правничих наук, Кафедра приватного права. - Київ : НаУКМА, 2024. - C. 17-21.