Морська археологія в Україні: здобутки, проблеми, перспективи

Рейда, Роман
Герасімов, В'ячеслав
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Статтю присвячено стислому огляду сучасного стану морської археології в Україні. Коротко розглянуто проблеми та проблемні питання модерної української морської археології: кадрову, методичну, консерваційну, технічну, геополітичну, питання популяризації знань. Окреслено здобутки й перспективи цього напряму наукової археологічної діяльності.
The article is devoted to a brief overview of the current state of marine archaeology in Ukraine. The problems and problematic issues of modern Ukrainian marine archaeology are briefly considered: personnel, methodological, conservation, technical, popularization, geopolitical issues. The achievements and prospects of this direction of scientific archaeological activity are pointed out.
морська археологія, підводна археологія, затонуле судно, Чорне море, Україна, тези конференції, marine archaeology, underwater archaeology, sunken ship, Black Sea, Ukraine
Рейда Р. М. Морська археологія в Україні: здобутки, проблеми, перспективи / Роман Рейда, В'ячеслав Герасімов // Археологічні студії: здобутки та перспективи 2022 : тези конференції, 27 січня 2022 року / [редкол.: О. Білинський (голова), М. Іванов, Д. Клочко, Ю. Ходукіна] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра археології. - Київ : НаУКМА, 2022. - C. 82-90.