Меренич, Антоніна
Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Тези присвячено дослідженню особливостей мовного вираження гендерних стереотипів, що є усталеними уявленнями про поведінку чоловіків і жінок, у художньому тексті. Виявлено, що гендерні стереотипи широко представлені лексичними одиницями, що свідчить про їхнє глибоке коріння в системі мови.
The article is devoted to the study of the peculiarities of the linguistic representation of gender stereotypes, which are established ideas about the behavior of men and women, in the fiction text. It was found that gender stereotypes are widely represented by lexical items, which indicates their deep roots in the language system.
гендерний стереотип, вербалізація гендерних стереотипів, мовотворчість А. Дімарова, збірка повістей "Містечкові історії", тези конференції, gender stereotype, verbalization of gender stereotypes, language creativity of A. Dimarov, collection of short stories "Town stories"
Меренич А. Засоби вербалізації гендерних стереотипів на лексичному рівні у збірці повістей А. Дімарова "Містечкові історії" / Антоніна Меренич // Мовний простір сучасного світу : тези доповідей VIIІ Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Київ, 24 травня 2024 р.) / [орг. комітет: Куранова С. І. (голова) та ін.] ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Кафедра загального і слов'янського мовознавства [та ін.]. - Київ : НаУКМА, 2024. - C. 118-121.