Валдемарс Хелманіс: "Моя кінорежисура - це моя інтуїція" : [інтерв’ю]

Loading...
Thumbnail Image
Date
2023
Authors
Хелманіс, Валдемарс
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Abstract
Герой документального фільму Валдемарса Хелманіса "Перетворювач руїн" (2022) – колишній солдат радянської армії Андрей Мединьш, що, будучи в Афганістані, тяжко пораненим виповз з-під трупів і врятувався. Повертаючись демобілізованим з армії, в автівці потрапив під обстріл і вдруге дивом залишився живим. Тоді дав обіцянку все життя служити Богу, відмовившись від кар’єри і сімейного життя. Сьогодні він відомий у Латвії як священник і особистість, що зцілює не тільки словом проповіді зламані долі й поранені душі людей, повертаючи їх до життя і віри. Він ще створив общину Брукна зі священними цінностями: місце, праця, людина. Всі разом вони відбудовують з руїн історичні архітектурні пам’ятки. Повертають красу світові. В початковому титрі фільму "Перетворювач руїн" Ланцманіс називає Андрея Мединьша Апостолом, посланим нам з тих часів.
Description
Keywords
ризька школа документального кіно, яскрава операторська робота, розповідь людей, авторська робота, "тема і герой мені близькі", Імант Ланцманіс, стаття
Citation
Хелманіс В. Валдемарс Хелманіс: "Моя кінорежисура - це моя інтуїція" : [інтерв’ю] / бесіду веде Людмила Серебреннікова // Кіно-Театр. - 2023. - № 3. - С. 31-32 ; 39.