Анімація Людмили Ткачикової: життя як казки і казки як життя

Канівець, Анастасія
Киянка Людмила Ткачикова (нар. 3.09.1959) є випускницею того самого Київського інженерно-будівельного інституту, з якого вийшла у світ ціла плеяда майстрів української анімації, починаючи від Володимира Дахна, Давида Черкаського, Алли Грачової... Закінчивши архітектурний факультет інституту (1977), у 1983 Ткачикова прийшла на курси художників-аніматорів на кіностудії "Київнаукфільм". Як аніматорка безпосередньо "оживляла" намальованих персонажів із серії Володимира Дахна ("Як козаки на весіллі гуляли", 1984, "Як козаки інопланетян зустрічали", 1987), стрічок "Твій люблячий друг" Олени Баринової за листами Льюїса Керролла (1984), "Ненаписаний лист" Євгена Сивоконя (1985), "Ґаврош" Ірини Гурвич за епізодом зі "Знедолених" Віктора Гюґо, "Історія про дівчинку, яка наступила на хліб" Алли Грачової за казкою Ганса Крістіана Андерсена (1986).
екранізація фольклору, анімаційний альманах, барвистий світ фантазії, Богдан Бенюк, "Лежень", "Львівська трилогія", дитяча література, майстриня української анімації, стаття
Канівець А. О. Анімація Людмили Ткачикової: життя як казки і казки як життя / Анастасія Канівець // Кіно-Театр. - 2023. - № 5. - C. 29-32.